Доступність посилання

ТОП новини

Русини Закарпаття спростовують інформацію про з’їзд і вимогу автономії


Русини Закарпаття 14 березня не проводили ніякого з’їзду, звернень чи заяв не ухвалювали і автономії не вимагали, заявляє голова Народної ради русинів Закарпаття Євген Жупан.

«Я щойно спілкувався з головою Товариства імені Духновича Юрієм Проданим, який згадується у провокаційній новині, то він запевнив мене, що вперше чує про з’їзд 14 березня, і тим паче, про якесь рішення, яке його організація підтримала», – цитує Жупана закарпатське видання Mukachevo.net.

Сьогодні, 14 березня, російське інформаційне агентства ТАСС з посиланням на так званого «лідера підкарпатських русинів» Петра Гецка повідомило, що русини Закарпаття нібито вимагають «визнання своєї національності і автономії краю». Згідно з повідомленням російського ЗМІ, таке рішення було ухвалене на з’їзді русинських організацій Закарпаття, який начебто відбувся 14 березня.

За словами Євгена Жупана, Народна рада русинів Закарпаття збиралася місяць тому і ухвалила заяву про підтримку курсу на євроінтеграцію, демократизацію та децентралізацію. Жупан зазначає, що Народна рада, яку він очолює, об’єднує 90% русинських організацій, які офіційно діють в Україні.

«А Петро Гецко, на заяву якого посилається ЗМІ, останні 3-5 років не був на Закарпатті, але упродовж 2014 року активно фігурує у пропагандистських сюжетах російських ЗМІ про бунти в Україні та сепаратизм на Закарпатті. Більше того, Гецко оголошений в офіційний розшукі», – наголосив Жупан.

На інформацію, розповсюджену російськими ЗМІ, відреагували і в СБУ.

«З тими, хто таки спробує словами або діями намагатися відірвати хоч клаптик української землі, розмова буде жорстка і коротка. Вагатися уже ніхто не буде», – написав на своїй сторінці у Facebook радник голови СБУ Маркіян Лубківський.

«За Гецком, який сидить в Москві, і з впертою регулярністю тиражує такі фейки, плаче буцегарня», – наголосив Лубківський.

28 квітня 2014 року Петра Гецка оголосили у розшук за підозрою у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України.

Русини Закарпаття не підтримали ідеї сепаратизму, які висував Петро Гецко, назвавши себе «прем’єр-міністром Підкарпатської Руси».

XS
SM
MD
LG