Доступність посилання

ТОП новини

Особливий порядок в деяких районах Донбасу буде введено після місцевих виборів – законопроект


Президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради проект закону про внесення зміни до статті 10 Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей». Відповідний законопроект № 2378 оприлюднено на сайті Верховної Ради.

«Передбачений цим Законом особливий порядок діяльності органів місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей реалізується виключно органами місцевого самоврядування, що обрані на позачергових виборах, призначених і проведених відповідно до Конституції України, цього та інших законів України», – йдеться у законопроекті.

Відповідно до документу, демократичні вибори мають бути проведені після виведення усіх незаконних збройних формувань, їх військової техніки, а також бойовиків та найманців з території України та в умовах недопущення незаконного втручання у виборчий процес, у тому числі з боку незаконних збройних формувань.

Вибори мають відбутися за участі у спостереженні за виборами міжнародних безсторонніх спостерігачів, зокрема від Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ, Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи, а також інших офіційних спостерігачів.

Спікер парламенту Володимир Гройман заявив, що Верховна Рада поточного пленарного тижня розгляне низку законопроектів щодо виконання мінських угод.

Напередодні, 14 березня, Денис Пушилін, один з лідерів сепаратистів угруповання «ДНР» заявив, що не бачить сенсу у зустрічах тристоронньої контактної групи допоки Верховна Рада не встановить «особливого статусу» для частини Донбасу. Він звинуватив українську владу у порушенні Мінських домовленостей і заявив, що в «ДНР» чекають роз’яснень через зволікання Києва.

XS
SM
MD
LG