Доступність посилання

ТОП новини

Рада розгляне закон про суспільне мовлення в четвер – Сюмар


Ілюстраційне фото

Верховна Рада розгляне у другому читанні законопроект №1357 «Про суспільне телебачення і радіомовлення в Україні» у четвер, 19 березня. Про це заявила голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики, народний депутат від «Народного фронту» Вікторія Сюмар під час відповідного круглого столу.

«Сподіваюсь, це відбудеться цього четверга. Якщо так, то попереду аудит, попереду серйозні зміни і я думаю, що за півроку ми зможемо запустити вже зовсім іншу структуру», – сказала Сюмар.

Це підтвердили і депутати від «Блоку Петра Порошенка» Ольга Червакова та Богдан Онуфрик.

«Я не роблю великої трагедії, що досі цей закон не ухвалений, оскільки ми бачимо, що шляхів для вдосконалення ще багато. Однак я впевнений, що нинішній склад парламенту, зокрема і наша фракція, підтримає запропонований законопроект, оскільки дуже багато слушних зауваг було враховано. Альтернативи ні для парламенту, ні для суспільства, ні для медіа спільноти немає», – сказав Онуфрик.

Законопроект передбачає створення ПАТ «Національної суспільної телерадіокомпанії України» (НСТУ) на базі державних мовників: НТКУ, НРКУ, ДТРК, ТРК Криму та інших. На фінансування цієї структури законопроектом передбачено 0,2% від державного бюджету, що складає близько 800 мільйонів гривень.

Раніше експерти Ради Європи на прохання українського парламенту проаналізували і підтримали даний законопроект і зміни до нього.

«Вже наступив той момент, коли закон має бути ухвалений. Хочу підкреслити, що заяви представництв ЄС не робляться щоденно, а у виняткових випадках, коли йдеться про дійсно щось важливе. А Україна без суспільного мовника не відповідає європейським стандартам. У вас рік тому і сьогодні гинуть люди, які хотіли і хочуть бачити європейське майбутнє вашої країни. Треба робити все, щоб не підвести цих людей», – закликав прес-аташе представництва Європейської комісії в Україні Давід Стулік.

Запуск суспільного мовлення є міжнародним зобов’язанням України перед ЄС та Радою Європи.

Наразі Україна залишається однією з останніх країн у Європі, яка не має закону про суспільне мовлення.

XS
SM
MD
LG