Доступність посилання

ТОП новини

Я так зване «свято» провів у суді – кримський активіст


Вельдар Шукурджиєв
Вельдар Шукурджиєв

«Може, якісь окремі люди, які ходять там у казацьких костюмах з папахами, навскіс одягнутими на голову, й відчувають якесь свято. Масово люди жодного свята не мають».

Чи вважають кримчани сьогоднішній день – 16 березня, день так званого «референдуму» в Криму за приєднання до Росії, – святом, як це стверджують у російських ЗМІ? З таким запитанням Радіо Свобода звернулось до Вельдара Шукурджиєва – одного з кримських активістів, якого засудили до 40 годин громадських робіт через те, що на акції до дня народження Тараса Шевченка 9 березня він тримав державний прапор України з написом «Крим – це Україна!».

– Зі своєї точки зору, як я розцінюю цей масовий захід, «свято» так зване так: я, наприклад, його не святкую. Єдине що я цей увесь сьогоднішній день – так зване «свято» для декого – провів у суді, намагаючись з’ясувати і зрозуміти, в чому мене все ж таки звинувачують, за що мені присудили 40 годин громадських робіт. Знаю, що в місті масові якісь корки, купа поліцейських, якась там виставка військової техніки проходить, купа різноманітних прапорів, абсолютно не зрозумілої для мене символіки, зігнали зі всіх шкіл дітей «для картинки» про те, що «дітям тут живеться добре, вони щасливі, їм весело», зігнали всіх бюджетників, яких мають показати в масовому сюжеті – я знаю це, бо я бачив місто, яке перекрите, весь центр перекритий наглухо представниками самооборони, яких зараз ще й легалізували, спершу зліпили її з того, що було, а тепер ще й легалізували.

– А які заходи у школах, зокрема?

Цілком може бути, що вони захочуть заїхати до школи там на «бе-те-ері», чи там з гранатометом із самогоном у руках... Тому я не пустив свою доньку до школи

– До школи моя (донька) не пішла, бо я не хочу, щоб вона брала участь у святкуванні ось цього всього. Бо у плані заходів у школі будуть ділитися своїми спогадами знову ж таки ці представники самооборони, а ще мають приїхати до них до школи представники «ДНР» і «ЛНР», а це для мене взагалі незрозуміло, що це за люди, і з чим вони приїдуть. Цілком може бути, що вони захочуть заїхати до школи там на «бе-те-ері», чи там з гранатометом із самогоном у руках... Тому я не пустив свою доньку до школи.

– А чи спостерігається якийсь такий настрій, про який розповідають на російських телеканалах – «святковий, піднесений, радісний»?

– Ні-я-ко-го! Ніякого святкового настрою, ніякої масової ейфорії! В атмосфері жодного свята не від-чу-ва-є-ться! Його немає, свята. Звичайний день, звичайні сірі будні, яких у році 365 днів, і кожен із цих днів можна назвати «раптом святом» і святкувати з таким же успіхом, як ось сьогоднішній день. Може, хтось, якісь окремі люди, які ходять там у казацьких костюмах з папахами, навскіс одягнутими на голову; з різними лампасами – може вони відчувають якесь свято. Масово люди жодного свята не мають.

Тобто господині не стоять на кухні біля печі, на столах звичні макарони, грубо кажучи. Ті ж самі турботи, що і вчора і в будь-який інший день

Тобто господині не стоять на кухні біля печі, якось там особливо чоловіки не одягаються, щось там особливого з базарів чи крамниць на стіл не ставлять, дітям якісь там іграшки чи святкові гостинці не готують, на столах звичні макарони, грубо кажучи. Ті ж самі турботи, що і вчора і в будь-який інший день.

А на закінчення розмови Вельдар Шукурджиєв – кримський активіст – додав:

– Сподіваюсь побачитися з вами в Криму на справжньому святі.


На цю ж тему:

16.03.2015
Путін готовий був привести ядерні сили в бойову готовність через Крим

Путін уявляє, які наслідки матиме ядерна катастрофа. Значить, ця людина – небезпечна з усіх боків – Кравчук далі
16.03.2015
Як Україні повернути Крим?

На рівні держави проблемою Криму в Україні займається 10 людей далі
16.03.2015
У Криму – масштабна судова розправа над кримськими татарами – Чубаров

«Ви не можете принести добро людям, якщо вломилися по-бандитськи у їхній дім» далі
  • Зображення 16x9

    Людмила Ваннек

    Людмила Ваннек На радіо Свобода від 1993 року, в українській редакції – від 1995 року. Закінчила Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого, працювала на сцені українських та німецьких театрів та на телебаченні. Переможниця міжнародного конкурсу поп-музики в Сараєво. Редакторка і ведуча програм «Світ у новинах», «Міжнародний щоденник», «Виклик», «Свобода сьогодні». Авторка і ведуча програми «Свобода за тиждень», яка виходила кілька років на «Радіо НВ». Авторка програми «Подкаст Свобода за тиждень із Людмилою Ваннек», яка виходить щосуботи. Цікавлюся соціальними темами та мистецтвом. Багато перекладаю з білоруської, англійської, німецької, сербської та болгарської.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG