Доступність посилання

ТОП новини

Румунія підтримає безвізовий режим ЄС і України – президент Йоханніс


Президент України Петро Порошенко та президент Румунії Клаус Вернер Йоханніс під час зустрічі у Києві. 17 березня 2015 року
Президент України Петро Порошенко та президент Румунії Клаус Вернер Йоханніс під час зустрічі у Києві. 17 березня 2015 року

«Ми хочемо створити нову систему безпеки у співпраці з Євросоюзом» – президент Порошенко

Київ – Румунія підтримає надання Україні безвізового режиму з Євросоюзом і допоможе Україні у впровадженні реформ. До того ж, Бухарест має цікаві пропозиції у царині регіонального співробітництва. Про ці та інші питання домовились у Києві на спільних українсько-румунських переговорах президенти двох країни – Петро Порошенко та Клаус Вернер Йоханніс.

Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Серед головних питань, які обговорили у Києві президенти Порошенко і Йоханніс – європейська безпека, лібералізація візового режиму та українські реформи.

Петро Порошенко
Петро Порошенко

Щодо питань безпеки, то президенти України і Румунії відзначили важливість виконання мінських домовленостей всіма сторонами конфлікту. До того ж, Петро Порошенко відзначив, що формування нової системи європейської безпеки неможливе без участі України, оскільки на території України точаться бої за європейські цінності.

Ми хочемо створити нову систему безпеку у співпраці з Євросоюзом
Петро Порошенко

«Ми хочемо створити нову систему безпеки у співпраці з Євросоюзом. Тому що нині тут, в Україні, ми боронимо не тільки територіальну цілісність і незалежність нашої країни – ми боронимо тут європейську свободу, європейську демократію, європейські цінності та європейську безпеку. І я сподіваюся, що всі європейські лідери це розуміють», – зазначив Порошенко.

Він також підтвердив, що окремі держави ЄС готові надати Україні військову підтримку: «Одинадцять країн Євросоюзу… законтрактували надання нам захисної зброї. З низкою країн ми домовились про навчання для українських військовослужбовців».

Клаус Вернер Йоханніс
Клаус Вернер Йоханніс

Клаус Вернер Йоханніс запропонував активізувати співпрацю України, Румунії і Польщі для зміцнення регіональної безпеки, оскільки ці держави мають географічну й історичну близькість.

Нам потрібно посилити регіональну співпрацю між Польщею, Україною та Румунією, створити певну групу солідарності
Клаус Вернер Йоханніс

«Нам потрібно посилити регіональну співпрацю між Польщею, Україною та Румунією, створити певну групу солідарності. Таке посилення координації у Східній Європі значно посилить співпрацю на регіональному та загальноєвропейському рівні… Я ще раз підтвердив підтримку Румунії суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів», – зазначив глава румунської держави.

Йоханніс також повідомив про готовність Румунії зробити свій внесок у просування процесу реформ в Україні, разом із Польщею та іншими партнерами по ЄС. Порошенко, у свою чергу, додав, що сподівається на активізацію діалогу між Києвом і Бухарестом у таких важливих для обох країн сферах як політичне і наукове співробітництво, торгівля, транспорт, енергетика тощо. Президенти також домовились про прогрес у малому прикордонному русі, для цього мають бути створені спільні пункти пропуску на українсько-румунському кордоні.

Румунія підтримає скасування віз для українців – Порошенко

Ще одна важлива для українців тема, яку обговорили президенти України і Румунії, стосується скасування візового режиму для громадян України з боку ЄС. Так, міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив в інтерв’ю журналу «Фокус», що Євросоюз має сумніви щодо доцільності запровадження безвізового режиму через збройний конфлікт на Донбасі.

Наразі представники ЄС не коментують цю заяву, натомість, президент Румунії Йоханніс пообіцяв у Києві, що його країна підтримає позицію щодо надання безвізового режиму з ЄС під час саміту «Східного партнерства», який відбудеться в травні у Ризі.

Ми домовилися, що Румунія підтримає позицію щодо надання безвізового режиму на саміті «Східного партнерства»
Петро Порошенко

«Ми домовилися про те, що Румунія підтримає позицію щодо надання безвізового режиму на саміті «Східного партнерства»... І я вдячний президенту Румунії за низку ініціатив щодо «Східного партнерства», які зроблять цей інструмент значно ефективнішим», – підтвердив Порошенко.

Українські експерти сподіваються, що переговори президентів України і Румунії поклали край нещодавнім проблемам двостороннього співробітництва. На тлі агресивної зовнішньої політики Росії на другий, а то і третій план, відходять проблеми, які ще кілька років ускладнювали життя українським і румунським політикам і дипломатам (від статусу острова Зміїний – до становища української меншини у Румунії). Так, експерт з питань регіональної безпеки Богдан Олексюк вважає, що чималу роль у покращенні відносин між Києвом і Бухарестом зіграли вступ Румунії до ЄС і НАТО, а також обрання на посаду президента Румунії лідера німецької громади Йоханніса.

І навіть те, що наш президент знає румунську мову, також грає на розвиток наших відносин із Румунією
Богдан Олексюк

«Румуни на виборах багато кого здивували своїм вибором. Тому що це демонстрація прогресивного, про-європейського вибору. Зараз відбувається переоцінка (особливо у Східній Європі) цінності безпеки. Румуни відчувають це на собі дуже добре: у них «під боком» – Молдова, з її тліючим конфліктом у Придністров’ї. І навіть те, що наш президент знає румунську мову, також грає на розвиток наших відносин із Румунією», – зазначив Олексюк.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG