Доступність посилання

ТОП новини
25 Травень 2018, Київ 14:09

Німеччина виділяє на чорнобильське укриття додаткові кошти


Арка «Нового безпечного конфайнменту» в процесі будівництва, 25 лютого 2015 року

Для завершення будівництва нового саркофагу бракує ще 615 мільйонів євро

Німеччина вже спрямувала на реалізацію проекту «Нового безпечного конфайнменту» 18 мільйонів євро, а невдовзі планує надати ще майже 8 мільйонів євро. Ці кошти передбачені в бюджеті міністерства довкілля.

Досягнуті у «великій сімці» домовленості дадуть змогу через 4-5 років завершити будівництво саркофагу
Йохен Фласбарт

За словами секретаря цього відомства Йохена Фласбарта, «процес хоч і затягнется, але є упевненість, що досягнуті у «великій сімці» домовленості дадуть змогу через 4-5 років завершити будівництво саркофагу».

У реалізації проекту також бере участь Європейський банк реконструкції і розвитку. Загалом країни «великої сімки» обіцяють надати Україні 1,5 мільярда євро фінансової допомоги.

За інформацією представників урядових кіл, для завершення будівництва саркофагу бракує 615 мільйонів євро. Тому без допомоги країн-членів «великої сімки» не обійтися.

Тим часом фахівці в галузі ядерної безпеки занепокоєні тим, що спорудження укриття над пошкодженим четвертим атомним реактором на Чорнобильській атомній станції призупинено. Про це повідомляє агентство dpa із посиланням на дослідження «Грінпіс», котрі організація провела кілька місяців тому. Екологи з «Грінпіс» закликають політиків знайти шляхи розв’язання проблеми, бо припинення будівництва спричинить ще більші загрози, застерігають вони.

Я думаю, що на сто років так точно ми забудемо про цю проблему
Ігор Шевченко

Водночас, міністр екології та природних ресурсів України Ігор Шевченко під час звіту до 100 днів уряду заявив, що будівництво нового укриття над четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС буде завершено найближчим часом. «Я думаю, що на сто років так точно ми забудемо про цю проблему», – сказав Ігор Шевченко.

Будівництво конфайнменту, 2012 рік
Будівництво конфайнменту, 2012 рік

Днями в німецьких ЗМІ з’явилося повідомлення від експерта та мисливця Дітера Сварта, котрий з 2001 року досліджує дичину у баварському містечку Айвах. Він стверджує, що в лютому рівень випромінювання 80 відсотків тварин тут був особливо завищений. Тому дичину не допускають у продаж, вона, за європейськими стандартами, має бути знищена. Сварт вважає це наслідком аварії на ЧАЕС навіть через 30 років після неї.

За спорудження укриття на ЧАЕС несуть відповідальність провідні держави Заходу – члени «великої сімки». Це вони 1997 року створили фонд, який мав фінансувати зведення нової захисної конструкції над четвертим блоком. Оскільки споруджений відразу після аварії «дах» почав тріскатися, то було розпочато будівництво нового конфайнменту із сучасніших матеріалів.

Міністр з питань охорони довкілля Німеччини Барбара Гендрикс запевнила, що завершення будівництва укриття над старим саркофагом є безальтернативною умовою і для утилізації решток зруйнованого реактора, і для відновлення прилеглих до ЧАЕС територій. Гендрикс заявила, що уряд ФРН у рамках свого головування у «великій сімці» зробить усе можливе для забезпечення фінансування проекту зусиллями країн-донорів.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG