Доступність посилання

ТОП новини

Росія підписує «договір» із сепаратистами у Грузії, Тбілісі заявляє про анексію


Леонід Тібілов (л) і Володимир Путін (п) після підписання «договору», 18 березня 2015 року

Президент Росії Володимир Путін і фактичний керівник сепаратистського регіону Грузії, Південної Осетії, Леонід Тібілов підписали у Кремлі так званий «договір про союзницькі відносини й інтеграцію».

Документ, серед іншого, передбачає, що Росія бере на себе відповідальність за оборону і безпеку Південної Осетії, зокрема, за охорону її «кордону» з рештою Грузії.

При цьому військові й інші силові структури, які діють у регіоні нині, ввійдуть до складу Збройних сил Росії чи інших відповідних російських структур.

Міністерство закордонних справ Грузії відповіло на підписання заявою, що цей пакт рівнозначний повноцінній анексії окупованого раніше Росією Цхінвальського регіону, як у Тбілісі називають цю територію.

У ЄС і США ще напередодні планованого підписання, у вівторок, 17 березня, виступили з різкою критикою цього кроку. Зокрема, верховний представник Євросоюзу з закордонних справ Федеріка Моґеріні наголосила, що пакт між Москвою і Цхінвалі «вочевидь порушує суверенітет і територіальну цілісність Грузії». А речниця Державного департаменту США заявила, що Вашингтон не визнає цього договору.

Схожий «договір про союзництво і стратегічне партнерство» Росія вже уклала і з другим сепаратистським регіоном Грузії, Абхазією. Його теж широко засудили у світі.

Росія після війни проти Грузії 2008 року, всупереч міжнародним зобов’язанням, залишила свої війська на території двох сепаратистських регіонів Грузії, а потім заявила, що визнає Абхазію і Південну Осетію «незалежними державами». Крім неї, з таким визнанням виступають із усіх держав світу тільки союзники Росії Нікарагуа й Венесуела, а також мала тихоокеанська острівна держава Науру. У Грузії ці регіони визнають за території, тимчасово окуповані Росією.

XS
SM
MD
LG