Доступність посилання

ТОП новини

Французькі студенти везуть дві «швидкі» в Україну через всю Європу


Логотип проекту UkraineGo
Логотип проекту UkraineGo

Їм вдалося зібрати трохи менше 14 тисяч євро, щоб придбати машини

Четверо французьких студентів їдуть в Україну за кермом двох машин швидкої допомоги, які вони передадуть благодійному фонду в Києві. Звідти «швидкі» направлять на Донбас. Студенти зупиняються в різних містах Європи, щоб заохотити місцевих жителів допомогти Україні у вирішенні гуманітарної кризи на сході країни.

Залучившись підтримкою Асоціації благодійної та медичної допомоги Франція України, четверо студентів магістратури французького університету Paris-East-Créteil – Марін, Робен, Юта й Агат – вирішили зібрати кошти на машину швидкої допомоги – проект, який вони назвали UkraineGo.

Розпочавши збір грошей 8 грудня минулого року, вже 1 березня студенти змогли придбати не одну, ба дві машини. Загалом, їм вдалося зібрати трохи менше 14 тисяч євро. Окрім коштів, зібраних за допомогою продажу футболок і стікерів, а також активної роботи в соціальних мережах, значну суму студентам пожертвували французька IT-компанія та українська церква Парижа.

Зараз студенти за кермом «швидких», Renault Traffic 2010 року та Volkswagen T5 2009 року, подорожують із Парижа в Київ. Вони виїхали 16 березня, отримавши благословення від священників паризької української церкви.

«У Києві ми передамо швидкі благодійному фонду «Міжнародна асоціація підтримки України». Волонтери з фонду, вони відвозять одну швидку в Маріуполь у лікарню, а другу відвозять у Дніпропетровськ», – сказала Юта Занько, учасниця проекту та єдина українка серед чотирьох.

Молоді люди вирішили купувати саме «швидкі» після вивчення ситуації на Донбасі та розмов із доброчинними організаціями, які там працюють.

«І без певного зв’язку з Україною можна перейматися тамтешньою ситуацією»

Дорогою в Україну студенти запланували певні зупинки. Їхній шлях пролягає через німецький Франкфурт, чеську Прагу, польський Краків, Львів і Київ. У Празі вони зупинилися 18 березня. На зустріч із ними прийшло біля 20 осіб.

У кожному місті вони планують зустрічатися з місцевими жителями, щоб заохочувати їх допомагати Україні. Студенти розповідають, що під час збору коштів люди постійно питали їх про те, який зв’язок з Україною вони мають.

«Ми думали, чому ми маємо бути пов’язаними з Україною, щоб допомогти людям у гуманітарній кризі. Отже ми вирішили, що можемо зробити з цього інформаційну кампанію, щоб показати людям, що і без певного зв’язку з Україною можна перейматися тамтешньою ситуацією, якщо ви лише захочете», – сказала учасниця проекту Агат Фреаль.

Студенти мають прибути до Києва наприкінці тижня. Квитків назад вони поки що не мають, отже не знають, коли повернуться назад у Париж.

«Ми би хотіли далі співпрацювати з Асоціацією в Парижі та втілювати нові проекти в життя. Тим паче, що дивно, що люди взагалі нас підтримували, бо багато хто взагалі нас не знав. Тепер, можливо, як люди побачать, що ми все таки довели справу до кінця, ми надіємося на більшу підтримку», – сказала Занько в розмові з Радіо Свобода.

Марін, Робен, Юта й Агат є студентами останнього курсу магістратури університету Paris-East-Créteil, де вони вивчають економіку розвитку та управління міжнародними проектами. На створення UkraineGo їх надихнуло завдання одного з предметів, який вони вивчали разом протягом семестру.

  • Зображення 16x9

    Анна Шаманська

    Працюю на телеканалі «Настоящее время», створеному Радіо Свобода з участю «Голосу Америки», з 2015 року. Відіграла важливу роль у трансформації каналу у впізнаваний онлайн-бренд в пострадянських країнах. Стала однією із перших авторів коротких експлейнерів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG