Доступність посилання

ТОП новини

Гройсман підписав звернення до ООН і ЄС про миротворців


Прем'єр Яценюк тим часом у Брюселі заявив, що Україні потрібні миротворці для гарантії миру, а не лише спостереження

Голова Верховної Ради Володимир Гройсман у четвер підписав постанову про звернення до ООН і Євросоюзу щодо введення миротворчої місії на Донбас, повідомляє прес-служба парламенту.

Володимир Гройсман
Володимир Гройсман

Водночас, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, перебуваючи в четвер у Брюсселі, заявив, що Україна поки що не отримала від ООН та ЄС відповіді на своє звернення щодо направлення на Донбас миротворчої місії, яка б мала мандат встановлювати мир, а не лише спостерігати за ситуацію в зоні конфлікту.

Арсеній Яценюк
Арсеній Яценюк

Прем'єр-міністр наголосив, що направлення миротворчої місії на Донбас «у спільних інтересах» як України, так і Європи, адже всі «прагнуть миру, а миротворча місія є інструментом його досягнення».

17 березня народні депутати підтримали президентський проект постанови про звернення до Ради безпеки ООН і Ради Європейського Союзу щодо розгортання на території країни міжнародної операції з підтримки миру і безпеки.

Напередодні президент України Петро Порошенко підписав указ, яким увів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони від 18 лютого «Про звернення до Організації Об’єднаних Націй та Європейського союзу щодо розгортання на території України міжнародної операції з підтримання миру та безпеки».

Згідно з рішенням РНБО, звернення щодо розгортання в Україні міжнародного миротворчого контингенту зумовлене інтересами щодо гарантування національної безпеки України та невідкладного розв’язання кризової ситуації, що склалася в окремих районах Донецької і Луганської областей, забезпечення ефективної імплементації мінських домовленостей.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG