Доступність посилання

ТОП новини

Прем’єр Ізраїлю пом’якшує позицію щодо палестинської держави


Біньямін Нетаньягу, архівне фото

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу, який формуватиме й наступний уряд країни, заперечує, що змінив ставлення до зобов’язання домагатися створення палестинської держави.

Виступаючи в інтерв’ю на телебаченні у США, він заявив, що є прихильником рішення про існування двох держав (єврейської – Ізраїлю – і держави палестинських арабів), але для цього мають змінитися деякі обставини.

За словами прем’єра, для нього неприйнятне, що президент Палестинської національної адміністрації Махмуд Аббас відмовляється визнати Ізраїль як єврейську державу, а також створив уряд національної єдності з радикальним антиізраїльським рухом «Хамас».

Партія Нетаньягу перемогла в парламентських виборах 17 березня, а сам прем’єр наприкінці виборчої кампанії заявив, що в разі перемоги він не допустить створення палестинської держави. Ці його слова викликали різку критику з боку США, ЄС і ООН. Зокрема, у Сполучених Штатах, які є головним союзником Ізраїлю, Білий дім заявив у четвер, 19 березня, що «перегляне» своє ставлення до ізраїльської влади після такої заяви.

XS
SM
MD
LG