Доступність посилання

ТОП новини

Колонізація Марсу переноситься на два роки, український учасник далі вірить у проект


Проект колонізації Марсу «Mars One» відтерміновується на два роки – про це офіційно повідомив засновник цього космічного проекту, нідерландський бізнесмен Бас Лансдорп.

Відтак старт демонстраційної місії, під час якої на Марс було заплановано відправити модулі для перевірки сонячних батарей, технології видобутку води та запуск комунікаційного супутника, тепер має відбутися у 2020 році, а не у 2018-му, як це планувалось до цього часу. Зміщують і всі наступні місії.

«Затримка пов’язана з фінансовою стороною. А конкретніше з тим, що залучення інвесторів і паперова робота забирає в нас більше часу, ніж ми очікували. Я думаю, що вона буде завершена до літа цього року, а це означає, що всі інші місії теж змістяться на відповідний період. Прибуття першої людської місії на Марс відбудеться у 2027 році», – пояснив причини Бас Лансдорп.

Міжнародний проект «Mars One» передбачає колонізацію Червоної планети людьми. Для польоту на Марс без можливості повернення на Землю вже відібрано 100 осіб із різних країн світу. Серед них і українець із Житомира Сергій Якимов.

Сергій Якимов, кандидат на політ на Марс
Сергій Якимов, кандидат на політ на Марс

«Місію на іншу планету не можна просто так взяти і змістити на будь-який зручний вам термін. Вигідне розташування Землі і Марсу буває раз на 26 місяців, це називається Гоманнівска траєкторія. Саме вона дозволяє максимально ефективно використовувати запаси пального для розгону. Звичайно, стартувати можна і за будь-якого розташування планет, але тоді доведеться збільшувати або запаси пального, або час перельоту, що спричинить підвищення витрат на все інше. Я вірю у проект, і ця затримка нічого не змінює. Це говорить як мінімум про те, що керівництво та фахівці розуміють проблеми, які виникають по ходу справи, і вирішують їх», – відреагував на затримку Сергій Якимов.

За задумом організаторів, після освоєння Марсу першою місією кожні два роки на планету відправлятимуть іще по чотири астронавти. Їхнє перебування транслюватиметься в режимі реаліті-шоу.

Вартість першої місії складає 6 мільярдів доларів, кожної наступної – 4 мільярди.

Відео: MarsOneProject

XS
SM
MD
LG