Доступність посилання

ТОП новини

Росія: від відомої правозахисної організації вимагають стати іноземним агентом


Голова Комітету «Громадянське сприяння» Світлана Ганнушкіна

У Росії прокуратура вимагає від громадської організації Комітет «Громадянське сприяння» зареєструватися у реєстрі іноземних агентів. Цю інформацію Радіо Свобода підтвердила голова цієї організації Світлана Ганнушкіна у п’ятницю, 20 березня.

За її словами, організація, яку вона очолює, не планує реєструватися у реєстрі іноземних агентів і оскаржуватиме цю вимогу в суді.

Учора, 19 березня, Міністерство юстиції Росії внесло до списку іноземних агентів мурманську регіональну громадську екологічну організацію «Беллона-Мурманск».

У кінця січня російська прокуратура ініціювала нові перевірки в кількох громадських організаціях, у тому числі у Комітеті «Громадянське сприяння», Московській Гельсінкській групі і московському відділенні Transparency International.

Правозахисна організація «Громадське сприяння» займається допомогою біженцям. Світлана Ганнушкіна входить до складу урядової комісії з питань міграції.

Закон про некомерційні організації-іноземні агенти діє у Росії від 2012 року. Він зобов’язує організації, що отримують фінансування з-за кордону, реєструватися в списку «іноземних агентів». Торік Мін’юсту Росії було надане право примусово вносити організації у цей реєстр. Деякі некомерційні організації, внесені у список іноземних агентів, намагаються оскаржити цей статус через суд.

XS
SM
MD
LG