Доступність посилання

ТОП новини

У «ДНР» називають заяву Порошенка про реінтеграцію Донбасу «фантазією»


Лідер угруповання «ДНР» Денис Пушилін

Лідер угруповання «ДНР» Денис Пушилін називає «абсурдом» і «фантазією» заяву президента України Петра Порошенка про необхідність реінтеграції окупованої території Донбасу.

«Не зовсім зрозуміло, кого Петро Порошенко називає окупантами: можливо, місцевих жителів. Це взагалі абсурд. Хто окупований – теж незрозуміло. Загалом, перед нами чергова фантазія Порошенко, який замість того, щоб працювати над «дорожньою картою» виконання домовленостей від 12 лютого, придумує все нові і нові історії», – цитують Пушиліна сайти сепаратистів.

Сьогодні, 21 березня, в інтерв’ю телеканалу «Інтер» президент України Петро Порошенко заявив про необхідність здійснити реінтеграцію районів Донбасу, контрольованих бойовикам, знову в Україну.

«Складною дипломатичною мовою це називається реінтеграція, тобто, повернення цієї території до суверенної влади України», – зазначив Порошенко.

17 березня Верховна Рада ухвалила зміни до закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей». Згідно з цим документом, головні статті закону набувають чинності з дня набуття повноважень органами місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу, обраними на позачергових виборах.

Росія і підтримувані нею бойовики на сході України 18 березня заявили, що їх обурюють рішення української влади. Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що український парламент намагався «переписати» домовленості, укладені в Мінську у лютому.

12 лютого лідери України, Франції, Німеччини і Росії домовилися про припинення вогню на Донбасі від 15 лютого. З часу оголошення перемир’я на Донбасі, сторони звинувачують одна одну у його порушенні.

Україна і Захід звинувачують Росію у підтримці проросійських сепаратистів на Донбасі. Москва ці звинувачення відкидає, заявляючи, що на Донбасі немає російських військових, але є «добровольці».

XS
SM
MD
LG