Доступність посилання

ТОП новини

Опозиція Греції вимагає відставки віце-міністра через корупційний скандал


Опозиційні лідери Греції вимагають відставки заступника міністра внутрішніх справ та адміністративної реформи Греції Йоргоса Катругалоса. Його підозрюють у прагненні нажитися на відновленні на посаді звільнених раніше чиновників.

Як передає німецьке інтернет-видання Spiegel-Online, за даними місцевих ЗМІ, адвокатська контора Катругалоса уклала договори з 300 колишніми чиновниками, які у разі поновлення на службі повинні заплатити юристам 12 відсотків від суми компенсації, отриманої за весь період відсторонення від роботи. Гонорар при цьому повинен виплачуватися незалежно від того, чи були чиновники відновлені на посадах за рішенням суду або в рамках позасудової угоди.

«Операція обіцяла вагомі прибутки, враховуючи той факт, що однією з передвиборних обіцянок лідера руху «Сіріза», прем’єр міністра Алексіса Ціпраса було відновлення на службі 15 тисяч чиновників, звільнених у рамках реалізації міжнародної програми фінансової допомоги Греції», − підкреслює видання.

«Повідомлення про передбачувану корупцію викликали настільки широкий резонанс, що Катругалос був змушений влаштувати прес-конференцію. Він заявив журналістам, що особисто не отримав жодних доходів від операції, оскільки анулював своє партнерство з адвокатською контрою після обрання в минулому році до Європарламенту», − зазначає «Німецька хвиля».

У той же час експерти зазначають, що Катругалос має право одержати свою частку гонорару в разі відходу у відставку з посади міністра. В опозиції вже вимагають якнайшвидшого відсторонення його від посади.

XS
SM
MD
LG