Доступність посилання

ТОП новини

Коломойський пропонує націоналізувати незаконно приватизовані активи


Ігор Коломойський

Голова Дніпропетровської облдержадміністрації України, бізнесмен Ігор Коломойський пропонує націоналізувати українські підприємства, приватизовані з порушеннями законодавства.

Україна не повинна отримувати нові кошти Міжнародного валютного фонду, доки незаконно приватизована власність не повернеться в руки держави, сказав Коломойський Financial Times.

«Поверніть ці підприємства, виставте їх на продаж на відкритих торгах – і ви отримаєте вдесятеро більше, ніж отримали (раніше – ред.)», – сказав він в інтерв’ю британській газеті.

Український прем’єр Арсеній Яценюк сказав FT, що в разі, якщо рішення про законність або незаконність приватизації ухвалюватиме «корумпована судова система», це відкриє «скриню Пандори».

Спеціальна контрольна комісія Верховної Ради з питань приватизації нещодавно вирішила перевірити законність приватизації «Укррудпрому», «Укртелекому», «Київенерго», київського водоканалу, облгазів й обленерго, Одеського припортового заводу, а також портів, підприємств агропромислового комплексу. Комісія запросила взяти участь в її роботі найбільших бізнесменів країни. Коломойський відвідав засідання комісії.

11 березня рада директорів МВФ схвалила виділення Україні 17,5 мільярда доларів за 4-річною програмою EFF (Extended Fund Facility). Затвердження програми дає змогу для негайного отримання Україною першого траншу кредиту обсягом $5 мільярдів.

У Міністерстві фінансів зазначають, що протягом першого року з $17,5 мільярдів Україні буде надано до $10 мільярдів, що має допомогти швидкій стабілізації макроекономічної ситуації та відновленню зростання економіки, починаючи з 2016 року.

XS
SM
MD
LG