Доступність посилання

ТОП новини

Результати аудиту «Софії Київської» передали правоохоронцям – Кириленко


В'ячеслав Кириленко
В'ячеслав Кириленко

Результати аудиту Національного заповідника «Софія Київська», в ході якого виявили зловживання на суму 1 мільйон гривень, передані в правоохоронні органи, заявляє віце-прем’єр-міністр, міністр культури України В’ячеслав Кириленко.

«Був проведений аудит, всі необхідні перевірки і ревізії. Звичайно, всі документи останньої перевірки щодо діяльності керівництва Національного заповідника «Софія Київська» ми передали в правоохоронні органи. Разом з тим, мені потрібно забезпечити керівництво одного з найбільших національних заповідників України. Коли попередній керівник понад 100 днів перебуває на лікарняному, розумієш, що це лише спосіб уникнути організаційної відповідальності, то я як міністр повинен приймати рішення, і я приймав кілька разів», – сказав Кириленко, додавши, що повинна бути оновлена і наглядова рада Національного заповідника.

Раніше Міністерство культури провело позаплановий внутрішній аудит фінансово-господарської діяльності Національного заповідника «Софія Київська» за період 2013–2014 років і виявило порушень на загальну суму понад 1 мільйон гривень.

«Зокрема, більше 200 тисяч гривень підлягають відшкодуванню до бюджету; близько 400 тисяч гривень – недоотримані бюджетом фінансові ресурси; більше 400 тисяч гривень – неефективно використані бюджетні кошти», – йдеться у повідомленні міністерства.

Керівник заповідника Олена Сердюк, яка відсторонена від посади, за твердженням міністерства, порушила вимоги низки законів України, в тому числі вона необґрунтовано і одноосібно змінила ідеологію пам’яткоохоронної діяльності в заповіднику – пам’ятки ЮНЕСКО. Зміни стосувалися, передусім, перетворення заповідника на міський парк.

Розслідування діяльності гендиректора заповідника було ініційовано в Міністерстві культури після того, як обвалилась частина 5-метрової цегляної огорожі 1960-тих років.

Вже понад чотири місяці (з грудня 2014 року) Олена Сердюк перебуває на лікарняному.

XS
SM
MD
LG