Доступність посилання

ТОП новини

Якими активами на материку володіють кримські сепаратисти


«Прем'єр-міністр» Криму Сергій Аксьонов і глава «Держради» Володимир Константинов

Якщо заяви і кроки Генпрокуратури послідовні, то майно кримських сепаратистів має знайти своє місце в переліку арештованого та конфіскованого

Сімферополь – Не так давно стало відомо, що Печерський районний суд Києва за клопотанням слідчих Генпрокуратури наклав арешт на рухоме і нерухоме майно депутатів кримського парламенту, а також керівників кримської влади. Вартість арештованого майна оцінюється в 1,2 мільярда гривень.

На жаль, в повідомленні Генеральної прокуратури з цього приводу не наводиться повного переліку арештованого майна (сказано тільки, що це 67 транспортних засобів, майже 70 житлових і нежитлових приміщень та інше), немає й списку його власників – згадані лише «прем'єр» Криму Сергій Аксьонов і «спікер» Володимир Константинов.

У цьому зв'язку видання «Крим.Реалії», спираючись винятково на відкриті джерела, вирішило скласти свій список кримських сепаратистів, які володіють активами на материку. Можливо, в чомусь він збіжиться з відомостями правоохоронців, а в чомусь – навіть доповнить їх.

«Вуса, лапи і хвіст»

Один з фігурантів списку Сергій Аксьонов дуже нервово відреагував на повідомлення про арешт материкових активів кримчан. Але при цьому запевнив, що жодного майна в Україні не має. «Нехай заарештовують, кого хочуть, кішок у себе у дворі нехай заарештовують і тренуються на них. У нас немає там майна – ми патріоти, і вони там можуть заарештувати тільки вуса, лапи і хвіст – всі мої документи», – сказав Аксьонов в коментарі журналістам (цитується за «​Кримінформом»​).

Сергій Аксьонов
Сергій Аксьонов

Дивно, але в недавньому минулому «авторитетний» бізнесмен Аксьонов взагалі не мав ніякого майна. Це випливає з останньої оприлюдненої ним декларації про доходи за 2013 рік (подавалася під час виборів в «Державну раду Криму» в 2014 році). Якщо вірити цим відомостям, то у кримського «прем'єра» взагалі немає ні кола, ні двора – ні ділянки землі, ні квартири, ні будинку, ні іншої нерухомості, ні навіть автомобіля. Що змушує припустити, що всі активи небідного, загалом, Аксьонова записані або на членів його сім'ї, або на підставних осіб. Не виключено, що така ж картина – з українським майном «прем'єра-сепаратиста».

Подільник Аксьонова із захоплення влади в Криму Володимир Константинов був не настільки категоричний і визнав, що деякі «хвости» особисто у нього на материку залишилися. Чим спростував слова свого «колеги». «Та ні, є майно, але це не так важливо», – визнав кримський «спікер» і поспішив перевести розмову в інше русло. А потім навіть висловив готовність відмовитися від усього добра, яке буде конфісковане в Україні: «Ми вибрали свою долю, та хіба може що-небудь зрівнятися з цим? Господи, що знайдуть – хай забирають, якщо це їх врятує від краху, то заради Бога» (цитується за «События Крыма»).

Згідно з декларацією спікера, особисто він також не має власності на материковій частині країни. Однак підконтрольна сімейству Константинова через ряд офшорів будівельна компанія «Консоль» та споріднені з нею структури володіють в Україні цілою низкою об'єктів. Ще не так давно «Консоль» мала свої філії та дирекції (разом із записаним на них майном), вже збудовані і ще споруджувані об'єкти в багатьох великих містах країни: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Полтаві, Одесі, Львові. Конфісковані вони на користь держави чи ще ні – питання поки відкрите.

Будівельні активи «спікера»

Отже, яку спадщину в Україні на сьогодні залишила «Консоль».

У Києві серед збудованих нею об'єктів (і потім керованих дочірньою сервісною компанією «Комфорт») значаться: 16-поверховий житловий будинок на вул. Златоустівській, 50; клубний чотириповерховий будинок на 8 квартир на вул. Краснова, 5 з власною територією в 0,1 га; трисекційний будинок (10, 10 і 17 поверхів) на вул. Дмитрівській, 46-56; елітний п'ятиповерховий житловий будинок на Дмитрівській, 46 (в ньому розміщувався офіс київської дирекції «Консоль ЛТД»); семиповерховий клубний будинок на вул. Смирнова-Ласточкіна, 16 (нині – Вознесенський узвіз) з офісами і житловими апартаментами; 17-ти поверховий житловий будинок на вул. Підгірної, 7/36; чотирьохсекційний будинок (10 і 18 поверхів) на вул. Дашавської; 14-поверховий житловий будинок на Червонозоряному проспекті, а також житловий комплекс в селі Крюківщина з восьми п'ятиповерхових будинків.

Білборд із зображенням Володимира Константинова
Білборд із зображенням Володимира Константинова

Окрім зданих в експлуатацію об'єктів у «Консолі» залишилися недобудови в столиці, зобов'язання за якими перед пайовиками будівництва так і не були виконані. Це престижний будинок на вулиці Богдана Хмельницького, 58А і довгобуд на проспекті Правди. Втім, з'являлася інформація, що останній об'єкт був переданий «Київбуду».

У Дніпропетровську «Консоль» володіла 16-поверховим бізнес-центром «Civilization» в самому центрі міста, на перетині вулиць Сєрова та Мечникова. З житлових об'єктів за нею значаться 10-поверховий будинок на вул. Кавалерійській і двосекційний будинок (6 і 8 поверхів) на вул. Дмитра Донського.

З не введених в експлуатацію об'єктів фігурують (серед інших, в кримінальних провадженнях за заявами обдурених пайовиків) 16-поверховий торгово-діловий комплекс «Сіті-Центр» на проспекті Карла Маркса; багатоповерховий житловий комплекс «Континент» на Карла Маркса, 34-38 і житловий комплекс «Статус» на 22 поверхи в районі вулиці Літейної, 10.

У Львові будівельна фірма кримського спікера звела семиповерховий офісно-житловий комплекс на вулиці Валовій, 15.

В Одесі на її балансі значилися житловий комплекс з восьми 16-поверхових будинків на вул. Ковалевського (Пишоновській), 20-28 (тут з восьми будинків три були добудовані і заморожені); будинок на 80 квартир на вул. Тополева, 28; 70-квартирний 10-поверховий житловий будинок на Тополева, 22; 80-квартирний житловий будинок на вул. Кишинівській; 11-поверховий будинок на вул. Канатній, 130А; 10-поверховий житловий будинок на вул. Палубної, 9.

З недобудов в Одесі фігурують комплекс з двох 12-поверхових будинків на узвозі Ковалевського та мікрорайон на Лузанівці (згідно з проектом, тут мали розміститися 14-поверховий і 9-поверховий будинки, але будівництво заморожене).

У Полтаві «Консоль» збудувала дев'ятиповерховий житловий будинок на вул. Артема, 21 (будинок був введений в експлуатацію ще в 2008 році, але за фактом не закінчений) і багатоквартирний будинок на вул. Великотирнівській, 22-а із секцій шести, семи, восьми і дев'яти поверхів.

І, нарешті, у Харкові перелік консолевської нерухомості становлять: 16-поверховий житловий будинок на вул. Балакірєва, 23; дві житлові дев'ятиповерхівки на вул. Балакірєва, 5 і Балакірєва, 7; 10-поверховий житловий будинок на вул. Тимурівців, 21; п'ятиповерховий офісний комплекс на вул. Скрипника, 14А; 14-поверховий будинок на вул. Полтавський шлях, 181. На вул. Барабашова, 30/2 мається недобудований житловий комплекс з двох дев'ятиповерхівок.

Земля і квартири

А тепер трохи про українські активи, «засвічені» деякими кримськими діячами. Нижче вказано тільки майно, згадане в їх деклараціях про доходи. Головним чином, йдеться про нерухомість.

Так, давній бізнес-компаньйон кримського «прем'єра» Аксьонова, а нині депутат «Держради» Сергій Бородкін володіє двома квартирами в Києві (з чотирьох, що знаходяться в його власності). Це об'єкти на 98,7 і 34,5 квадратних метра.

Учасник «макіївського десанту» в Криму, який успішно інтегрувався в нове російське керівництво півострова, «голова бюджетної комісії кримського парламенту»​ Віталій Нахлупін має ділянку землі в Київській області площею 2513 кв. м, величезну квартиру в Києві (247,9 кв. м), будинок в Макіївці (200 кв. м), а також магазин в Макіївці.

Голова «комітету з питань законодавства, державного будівництва та місцевого самоврядування» Юхим Фікс встиг роздобути 0,12 га землі в Бориспільському районі Київської області.

«Депутат кримського парламенту» від «Єдиної Росії» Ксенія Дорофеєва має 0,06 га землі в Бердянську.

Яніна Павленко
Яніна Павленко

Депутат останнього скликання Верховної Ради Криму, яка не пройшла в «Держраду» з партією «Родіна», але отримала як компенсацію посаду керівника «федерального державного унітарного підприємства «Массандра» Яніна Павленко володіє 3555 кв. метрами землі в селі Білогородка Києво-Святошинського району Київської області.

Також є земля в Київській області (1200 кв. м) у голови євпаторійського відділення партії «Справедлива Росія» Роберта Мухсімова.

Аналогічною за площею ділянкою і теж в Київській області володіє екс-спікер Криму та екс-народний депутат України, а нині російський громадянин і керівник місцевого відділення партії «Комуністи Росії» Леонід Грач. А син Грача Олексій, який балотувався за списками тієї ж партії в кримський парламент, володіє квартирою в Києві площею 124 квадратних метра.

Нагадаємо, що з точки зору українського законодавства участь у невизнаних Україною виборах у Криму розцінюється як участь у незаконному захопленні влади і карається позбавленням волі на період до 10 років. З такою заявою виступила українська Генпрокуратура ще у вересні минулого року. Тобто, якщо її заяви і кроки послідовні, то перераховане майно кримських сепаратистів також має знайти своє місце в вищезазначеному переліку арештованого та конфіскованого.

Оригінал матеріалу ​– на сайті «Крим.Реалії»

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG