Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко підписав зміни до закону про акціонерні товариства


Будівля компанії «Укрнафта», Київ, 22 березня 2015 року

Президент України Петро Порошенко підписав закон «Про внесення змін до Закону України «Про акціонерні товариства», повідомляє прес-служба глави держави.

Зміни передбачають, що з 1 січня 2016 року запроваджується єдиний підхід до зниження кворуму для всіх акціонерних товариств.

«Цей крок наближає законодавство України до міжнародних стандартів щодо кворуму загальних зборів акціонерних товариств та запроваджує нормальний підхід, коли для прийняття рішення в акціонерному (колективному) підприємстві необхідно 50% голосів акціонерів плюс 1 голос», – йдеться у повідомленні.

В адміністрації Порошенка вважають, що зміни до законодавства допоможуть наповнити бюджет «в результаті підвищення ефективності прийняття та виконання рішень про виплату дивідендів акціонерними товариствами, у статутних капіталах яких є корпоративні права держави».

Верховна Рада минулого тижня ухвалила зміни до закону про акціонерні товариства – знизила кворум для проведення загальних зборів акціонерів для всіх АТ, незалежно від їх виду власності до 50% + 1 акція.

Держава володіє 50 + 1% акцій «Укрнафти», але регулярно мала труднощі з проведенням зборів акціонерів даної компанії (структури групи «Приват» Ігоря Коломойського, які контролюють 42% акцій «Укрнафти», найчастіше впливали на це). Ухвалення рішень щодо розподілу чистого прибутку і виплати дивідендів, щодо менеджменту були ускладнені.

Невдовзі після такого рішення Верховної Ради, у неділю, 22 березня будівлю компанії «Укрнафта» у Києві взяли під охорону озброєні люди. Голова Дніпропетровської облдержадміністрації Ігор Коломойський, прибувши на місце події, пояснив це загрозою рейдерського захоплення.

XS
SM
MD
LG