Доступність посилання

ТОП новини

Українці – відповідальні і зможуть дати раду американській зброї в разі її надання – генерал Вальд


Фрагмент ілюстрації Юрія Неросліка

Колишній заступник командувача збройних сил США у Європі виступає за надання летальної зброї українським військовим

Поміж аргументів не надавати Україні зброю нерідко звучить, що ця зброя потребує необхідної підготовки, і українські військові не зможуть нею оволодіти. На початку року група американських експертів та дипломатів побувала на лінії фронту в Україні, шукаючи відповіді на запитання чи під силу Україні впоратись з американською зброєю. У складі групи працював колишній заступник командувача збройних сил США у Європі генерал Чарльз Вальд.

Генерал Чальз Вальд до відставки займався у армії США займався плануванням повітряних операцій, контртероризмом. Тепер як радник провідних корпорацій та один з лідерів двопартійного центру аналізу політики у Вашингтоні займається національною та міжнародною безпекою.

«Нашою метою було пересвідчитись чи зможуть українські військові впоратись з летальною зброєю, якби ми її надали. Ми переконались , що змогли би. Але для цього знадобилось би тренування, але у будь-якому разі будемо готувати українців, хоч і небагатьох. Ми дійшли висновку, що українці відповідальні і зможуть дати раду зброї і нам варто їм допомогти», – заявив Вальд.

На його думку, затримка з видачею Україні зброї може обернутися погіршенням ситуації в майбутньому.

«Не забуваймо, що сепаратистів підтримує Росія. Вони отримують новітню зброю, танки, безпілотники, засоби радіоелектронної боротьби, артилерію та пряму підтримку російських військових. Був би я українцем, я би не винуватив власних військових за те, що в них немає обладнання. Я думаю, що українські військові мужні, і я не прихильник того, щоб солдати стояли до смерті, фактично вчиняли самогубство на полі бою. Саме про це ми на Заході про це говоримо, що українцям потрібна можливість себе захистити, інакше – про які шанси в бою можна казати», – наголосив генерал.

Він переконаний, що бездіяльність Барака Обами у цій ситуації досить точно передає настрої більшості американців і Заходу загалом, між політичною та військовою елітою, яка розуміє загрозу і тими, хто її не хоче помічати зараз колосальна прірва і це може паралізувати Захід у критичний момент.

«Чим краще життя на Заході, тим менше ми готові до жертв, бо маємо багато що втрачати. Я думаю, що Захід зараз на дуже слабких позиціях і головним чином проблема тут у лідерах, у нас немає динамічних лідерів, здатних об’єднати громадськість, пояснити їй, що світ дуже небезпечний, і ми повинні щось зробити з цим. Захід має все для того, щоб діяти, немає лише політичної волі», – сказав Чарльз Вальд.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG