Доступність посилання

ТОП новини

Освіта, вік та стать не впливають на схильність вірити російській пропаганді – опитування


(©Shutterstock)

Найбільше схильні довіряти російській пропаганді жителі Донецької (РРП – 50), Харківської (РРП – 50) та Одеської (РРП – 42) областей, найменше – Івано-Франківської (РРП – 6), Львівської (РРП – 8) та Волинської (РРП – 9). Про це свідчать результати дослідження Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) щодо індексу результативності російської пропаганди (РРП).

Згідно з результатами соцопитування, середнє значення індексу результативності російської пропаганди (РРП) по Україні дорівнює 26 зі 100.

Генеральний директор КМІС Володимир Паніотто пояснив, що індекс вивели на базі того, наскільки людина згодна з найпоширенішими пропагандистськими тезами.

«Є такий псевдологічний ланцюжок, який полягає в тому, що Майдан був організований американцями разом із націоналістами, в результаті Майдану до влади прийшли націоналісти, що загрожують російськомовному населенню України, Крим та Схід України були в небезпеці, Крим вдалося захистити, включивши його до складу Росії, а Схід повстав і хоче незалежності і гарантій безпеки, націоналісти, що незаконно прийшли до влади, почали війну зі своїм народом», – пояснює предмет дослідження Паніотто.

Соціологи дійшли висновків про фактори, які впливають на сприйняття громадянами України російської пропаганди, опитавши понад дві тисячі респондентів, що мешкають в 108 населених пунктах усіх областей України, окрім Криму, проте з урахуванням окупованих територій Донбасу. Зокрема, результати свідчать, що істотних відмінностей за статтю і віком немає: жінки (РРП – 28) трохи більше схильні до впливу російської пропаганди, ніж чоловіки (РРП – 25), а люди, старші за 70 років (РРП – 29), дещо більше схильні до впливу, ніж у середньому по Україні (РРП – 26).

Освіта теж не має суттєвого впливу: особи з вищою освітою (РРП-24) трохи менше зазнають впливу пропаганди, ніж у середньому по Україні (РРП – 26).

Слід враховувати, що кореляція за цими параметрами є незначною. Про це заявив, відповідаючи на питання Радіо Свобода, експерт КМІС Антон Грушецький.

«Ми говоримо, що люди з вищою освітою будуть критичніше ставитись до інформації, раціонально зважувати аргументи. Насправді ситуація трохи складніша, тому розраховувати наперед на раціональність людей, які будуть самі розбиратись і докопуватись, теж є трохи перебільшенням», – зауважив він.

Загалом, за результами опитування КМІС, російським медіа в Україні повністю не довіряють – 59.8%, скоріше не довіряють – 20.6%, скоріше довіряють – 5.8% та повністю довіряють – 3.1%, вагаються – 10.7% українців.

XS
SM
MD
LG