Доступність посилання

ТОП новини

Єврокомісія: у Криму і на сході України не гарантовані основні свободи


Ситуація з правами людини в анексованому Росією Криму і на сході України «різко погіршилася», мовиться в доповіді Європейської комісії про реалізацію Європейської політики сусідства в 2014 році.

«Фундаментальні свободи, зокрема свобода зборів, свобода висловлювань і ЗМІ, не гарантовані в цих регіонах. Число переселенців із цих регіонів перевищує 1,4 мільйона. Здатність України надавати гуманітарну допомогу переселенцям виявилася недостатньою. Збройні конфлікти мають значний вплив на права жінок і дітей», – мовиться в доповіді.

Як мовиться у звіті, реформи в Україні проводилися за «складного політичного, економічного, соціального і військово-безпекового контексту збройних конфліктів».

Громадянське суспільство країни швидко розвивалося і почався процес децентралізації, мовиться в доповіді.

Брюссель рекомендує Україні реалізувати комплексний пакет антикорупційних заходів в Україні, гармонізувати виборче законодавство, провести всеосяжну реформу державного управління і гарантувати, щоб люстраційні процеси у виконавчій і судовій владі проводилися відповідно до міжнародних стандартів.

У звіті Єврокомісія аналізує досягнутий прогрес і недоліки в країнах на схід і південь від Європейського союзу. Зокрема, у звіті йдеться про ситуацію в Україні, Вірменії, Молдові, Грузії й Азербайджані.

Білорусь, яка також є членом групи «Східне партнерство», не включили у звіт, тому що Мінськ і Брюссель ще не погодили план дій з Європейської політики сусідства.

XS
SM
MD
LG