Доступність посилання

ТОП новини

Російські ЗМІ заплутались у «днях перемоги» в Україні


А в деяких інтернет-ЗМІ пишуть, буцімто Дня Перемоги в Україні не буде

Російські та проросійські медіа повідомляють, що 9 травня буцімто більше не буде Днем Перемоги в Україні. Однак в офіційному указі, підписаному президентом України, про це не йдеться. Також ЗМІ Росії та проросійські медіа України повідомляють, нібито 8 травня замінить тепер День Перемоги, посилаючись на проект закону, який наразі ще навіть не внесений до порядку денного Верховної Ради.

На проросійському інтернет-порталі «Харків» опубліковано матеріал із заголовком: «День перемоги українці зустрінуть з цвинтарним смутком в очах». У тексті йдеться про новий указ, підписаний президентом України Петром Порошенком.

«Петро Порошенко підписав указ про нові правила святкування травневих дат. Дня Перемоги 9 травня більше не буде. Громадяни України по-різному сприйняли таку новину. Згідно з новим планом, 8 травня – День примирення, і цього року воно припадає на робочий день. На думку заступника глави адміністрації президента України Ростислава Павленка, в цей день потрібно журитися і працювати, а відпочивати – 9 травня. День залишається вихідним, хоча його вже не можна назвати по-справжньому «святковим». Адже тепер, згідно з указом Порошенка, головним «Днем перемоги» стає 2 вересня – день завершення Другої світової війни», – пишуть у новині на сайті НА «Харків».

Із цього ж приводу у російських медіа з’явились матеріали із заголовком: «8 травня в Україні замінить «День перемоги». У матеріалі йдеться про новий законопроект, запропонований українськими депутатами.

Те, що, згідно з указом Порошенка, «головним» Днем Перемоги стає 2 вересня, є дезінформацією – як і те, що буцімто 9 травня більше не буде Днем Перемоги.

24 березня 2015 року президент України дійсно підписав указ «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни».

9 травня залишається вихідним днем і Днем Перемоги, а 8 травня стає Днем пам’яті та примирення, про це йдеться у новині на офіційному порталі президента.

Що ж до законопроекту № 2463 «Про день пам’яті та примирення» від 23 березня 2015 року, який пропонують депутати українського парламенту, то його передано на опрацювання в комітети Верховної Ради. Утім, цей проект закону ще навіть не внесений до порядку денного і невідомо також, коли парламентарі за нього голосуватимуть. Згідно з цим проектом, 9 травня пропонують виключити із списку святкових і неробочих днів. Наразі повний текст цього законопроекту на сайті Верховної Ради відсутній.

24.03.2015
В ОБСЄ спростовують «новину» з Росії про нібито обстріл із українського боку

ЗМІ Росії поширили дезінформацію, що, нібито, українські війська обстріляли російських журналістів і спостерігачів ОБСЄ біля села Широкина далі
23.03.2015
Деза дня: російські ЗМІ про реакцію США на військові навчання Росії

Російський канал спотворив зміст діалогу з щоденного брифінгу держдепартаменту США далі
21.03.2015
«Масові заворушення» в Одесі були постановкою – Казанжі

«До «тітушок» під’їхала «вісімка», її було перевернуто, а «актриси» вимовили на камеру завчений текст» далі

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG