Доступність посилання

ТОП новини

США й Іран поновлюють ядерні переговори


Перед початком переговорів у Лозанні: Джон Керрі (л), Ернест Моніз (2-й л); Алі Акбар Салегі (2-й п), Могаммад Джавад Заріф (п), 26 березня 2015 року

Сполучені Штати Америки й Іран поновили переговори про суперечливу ядерну програму Тегерана, які переривалися на минулі вихідні.

Державний секретар США Джон Керрі і міністр енергетики США Ернест Моніз зустрічаються у швейцарській Лозанні з міністром закордонних справ Ірану Могаммадом Джавадом Заріфом і головою Організації атомної енергії Ірану Алі Акбаром Салегі.

Переговори відбуваються в час, коли збігає термін для їхнього завершення: міжнародна спільнота й Іран вирішили минулого року, що до 31 березня мали б досягти постійної політичної домовленості щодо суперечливої іранської ядерної програми з тим, щоб Тегеран значно обмежив її обсяг, а світ зняв із нього накладені через цю програму санкції. Остаточну домовленість між шістьма провідними державами світу й Іраном, із технічними подробицями, мали б укласти до 30 червня.

Іран, як підозрюють у світі, намагається чи намагався таємно створити ядерну зброю. Іран заперечує це, але доказів суто мирного, як він заявляє, характеру його ядерної програми досі так і не надав.

XS
SM
MD
LG