Доступність посилання

ТОП новини

В Іраку підтверджують спільний із міжнародною коаліцією удар по ісламістах у Тікріті


Штурмовики Су-25 урядових сил Іраку готуються до удару по ісламістах на базі під Багдадом, 26 березня 2015 року

Міністерство оборони Іраку підтвердило, що Військово-повітряні сили країни завдали ударів по позиціях ісламістського угруповання «Ісламська держава» в місті Тікріті разом із бойовими літаками коаліції під проводом США.

Американські військові, зі свого боку, заявили, що ці удари дадуть силам під командуванням Іраку кращі можливості для маневру і перемоги над ісламістами в регіоні Тікріта.

У США представники військового командування також заявляють, що нині в боях за Тікріт із боку влади Іраку вже не беруть участі шиїтські ополчення, які нині відведені з регіону. За це місто нині воюють проти ісламістів близько 4 тисяч військових, спецпризначенців і членів поліції Іраку.

Досі США і коаліція під їхнім проводом не брали участі в боях за Тікріт, бо Багдад обрав собі за союзника Іран: Тегеран підготував і озброїв шиїтське ополчення в Іраку. Але останніми днями наступ на захоплене ісламістами місто зупинився, урядові і проурядові сили зазнають там значних втрат.

Очікувана перемога в Тікріті відкрила б можливість продовжити наступ проти ісламістів далі на північ, зокрема, на захоплене ними велике місто Мосул.

У середу, 25 березня, в Міністерстві оборони США повідомили, що ВПС цієї країни почали завдавати повітряні удари по позиціях сунітського радикального ісламістського угруповання «Ісламська держава» в місті Тікріті в Іраку, щоб допомогти наступові іракських сил на це місто з метою визволити його.

Ісламісти захопили Тікріт, що за 130 кілометрів на північ від столиці Багдада, і значну частину довколишньої провінції Салахуддін, переважно сунітської за населенням, іще влітку минулого, 2014 року.

Коаліція під проводом США проти «Ісламської держави», що складається в першу чергу з арабських держав, завдає повітряних ударів по позиціях цього екстремістського угруповання в Іраку й Сирії від осені минулого, 2014 року. Саме в цих двох країнах захопило значні території це угруповання, від якого через його надмірну жорстокість відмежовуються навіть інші радикальні ісламісти, такі, як мережа «Аль-Каїда», з лав якої воно свого часу вийшло.

XS
SM
MD
LG