Доступність посилання

ТОП новини

Бундестаг ратифікував Угоду про асоціацію між Україною та ЄС


Німеччина стала 15-ю країною, яка ратифікувала Угоду про асоціацію України з Європейським союзом

Берлін – Співробітництво України та Німеччини набуває дедалі конкретнішого характеру. Особливо активізувалося воно впродовж останнього часу. А ратифікація Угоди про асоціацію з ЄС у Бундестазі стала своєрідною передумовою для розв’язання багатьох проблем під час саміту «Східного партнерства», який відбудеться наприкінці травня у Ризі.

Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:42 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Німеччина стала 15-ю країною, яка ратифікувала Угоду про асоціацію України з Європейським союзом. На засіданні парламенту, який розглядав це питання, ратифікували такі ж документи щодо Молдови та Грузії. Під час голосування були присутні посли країн-кандидатів, а також голова Верховної Ради України Володимир Гройсман, заради якого Бундестаг переніс засідання парламенту на один день раніше.

Якщо Україна не досягне успіху, це означатиме поразку Європейського союзу
Штефан Майстер

Ратифікацією Угоди про асоціацію Німеччина підтримує курс України на інтеграцію у ЄС. Це стверджує експерт від Німецької спілки зовнішньої політики, доктор Штефан Майстер: «Якщо Україна не досягне успіху на цьому шляху, то це означатиме успіх для Росії, Путіна, але водночас – поразку Європейського союзу і країн-сусідів. Таким чином ЄС може втратити авторитет».

Штефан Майстер також вважає, що потрібно інвестувати ще більше коштів, більше ресурсів, більше аналізу ситуації у Молдову, Грузію та Україну, що є центральним питанням з огляду на переосмислення політики. «Ми повинні зробити для України своєрідний рецепт успіху, а не зосереджувати увагу лише на Росії. Потрібно цей регіон розглядати як одне ціле. Ті країни, котрі зацікавлені в інтеграції, потрібно інтенсивніше співпрацювати й інвестувати у важливі ресурси», – сказав Штефан Майстер.

За територіальну цілісність і суверенітет

Франк-Вальтер Штайнмаєр
Франк-Вальтер Штайнмаєр

Німеччина беззаперечно підтримує Україну щодо її суверенітету, територіальної цілісності та незалежності. Як зазначив у своїй промові у Бундестазі міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр, кожна держава має право обирати власний шлях, без втручання ззовні. Він відкинув критику Росії, яка вважає, що проєвропейський курс України спрямований проти неї. Політика сусідства, за його словами, не спрямована проти когось.

Конфлікт на сході України –питання усієї Європи
Норберт Ламберт

Про це неодноразово заявляли й інші німецькі високопосадовці, зокрема голова Бундестагу Норберт Ламберт: «Конфлікт на сході України – це не тільки питання України. Це – питання усієї Європи. Ми всі бачимо, що Україна хоче бути сучасною і європейською, але Росія цього боїться і не хоче».

І хоч Рада Євросоюзу відтермінувала рішення щодо запровадження Угоди про асоціацію між Україною і ЄС, але воно відкриває шлях для тимчасового застосування багатьох її положень уже нині. Також це стосується і частини угоди щодо зони вільної торгівлі між Україною та ЄС, реалізацію якої відкладено до кінця року.

Проте впродовж цього часу з боку євроспільноти для України діятимуть передбачені документом односторонні преференції, зокрема й із боку Німеччини, яка успішно співпрацює з Україною у багатьох галузях. Водночас українське суспільство покладає великі надії на майбутнє застосування Угоди про асоціацію, вважаючи її інструментом для розв’язання багатьох економічних проблем.

Важливий інструмент для країни

Проте, застерігають експерти, ухвалення цього документу не зможе повністю убезпечити від ризиків у кризових процесах, принаймні у найближчому майбутньому. Експерт німецької групи радників при уряді України, доктор Рікардо Джуччі вважає, що Угода про асоціацію та вільну торгівлю – важливий інструмент для України, але він не є інструментом для подолання кризи. На його думку, інструмент для цього – програма МВФ. Вона розрахована на тривалий час і має сприяти довгостроковій модернізації країни.

Рікардо Джуччі
Рікардо Джуччі

«Переваги Угоди про асоціацію – не лише у безмитному доступі України до європейського ринку, який уже нині функціонує. А й у тому, що Україна запровадить правила і стандарти, схожі на ті, що існують у ЄС. У такий спосіб держава – відносно без проблем – зможе експортувати свої товари у країни світу. Це велика перевага – підтримка експорту країни», – каже радник при уряді України, доктор Рікардо Джуччі.

Угода про асоціацію Україна – ЄС формально набуде чинності лише тоді, коли ратифікаційні процедури повністю завершать усі 28 країн-членів спільноти. Очікується, що Європейський союз ратифікує цей документ до травня.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG