Доступність посилання

ТОП новини

У світі нарощують дипломатичну активність щодо іранських ядерних переговорів


Чільники низки країн посилили дипломатичну активність у намаганні домогтися успіху на переговорах щодо суперечливої ядерної програми Ірану напередодні закінчення терміну цих переговорів на початку наступного тижня.

Зокрема, про це говорили телефоном у п’ятницю, 27 березня, президент США Барак Обама і канцлер Німеччини Анґела Меркель. Обидва підтвердили, що прагнуть досягти всеохопної домовленості з Іраном на тривалий період, виконання якої можна було б перевірити і яка повністю гарантувала б суто мирний характер іранської ядерної програми, повідомили в Білому домі.

Обама і Меркель також вважають, що Іран має ухвалити необхідні рішення зі свого боку, щоб подолати кілька розбіжностей, які досі лишаються між Тегераном і світовою спільнотою.

А державний секретар США Джон Керрі мав цього ж дня телефонну розмову з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим. За повідомленням, вони припустили можливість зустрічі у складі Ірану, з одного боку, і представників шести провідних країн світу, які ведуть із Тегераном переговори, з іншого, вже в неділю, 29 березня.

Нині Джон Керрі й американські урядовці ведуть переговори з міністром закордонних справ Ірану Могаммадом Джавадом Заріфом і чільними іранськими посадовцями щодо ядерної програми Тегерана у швейцарській Лозанні. За повідомленнями, на них попередніми днями сторони досягли значного поступу, але все ж залишається кілька неузгоджених важливих питань.

У Франції міністр закордонних справ Лоран Фаб’юс повідомив, що приєднається до цих переговорів у суботу, 28 березня. А верховний представник ЄС із закордонних справ Федеріка Моґеріні, за повідомленнями, збирається приєднатися до них у неділю, 29 березня.

Наступного вівторка, 31 березня, збігає термін, який встановили для себе минулої осені міжнародна спільнота й Іран, щоб досягти постійної політичної домовленості щодо суперечливої іранської ядерної програми з тим, щоб Тегеран значно обмежив її обсяг, а світ зняв із нього накладені через цю програму санкції. Остаточну домовленість між шістьма провідними державами світу й Іраном, із технічними подробицями, мали б укласти до 30 червня.

Іран, як підозрюють у світі, намагається чи намагався таємно створити ядерну зброю. Іран заперечує це, але доказів суто мирного, як він заявляє, характеру його ядерної програми досі так і не надав.

Дивитись коментарі (1)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG