Доступність посилання

ТОП новини
04 березня 2021, Київ 05:24

Керрі і Лавров на переговорах про іранську ядерну програму поговорили про Україну


Держсекретар США Джон Керрі та глава МЗС Росії Сергій Лавров, Париж, жовтень 2014 року

Держсекретар США Джон Керрі обговорив з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим ситуацію в Україні, Ємені та Сирії.

«Ми провели з Лавровим хорошу дискусію, обговорили ситуацію в Україні, Ємені та Сирії», – сказав Керрі. Інших подробиць розмови про Україну держсекретар не назвав.

Лавров і Керрі в Лозанні, де тривають переговори щодо ядерної програми Ірану, також обмінялися думками про способи виходу на врегулювання ситуації навколо програми Тегерана.

Раніше в неділю, 29 березня, заступник міністра закордонних справ Ірану Аббас Арагчі заявляв, що Тегеран і шість провідних країн світу «з 90-відсотковою ймовірністю» ухвалять політичну домовленість щодо ядерної програми Ірану до завершення терміну переговорів про це наприкінці місяця. При цьому, додав посадовець, із більш як 50-відсотковою ймовірністю цієї домовленості досягнуть уже цього ж дня, в неділю, 29 березня.

У вівторок, 31 березня, збігає термін, який встановили для себе минулої осені міжнародна спільнота й Іран, щоб досягти постійної політичної домовленості щодо суперечливої іранської ядерної програми з тим, щоб Тегеран значно обмежив її обсяг, а світ зняв із нього накладені через цю програму санкції. Остаточну домовленість між шістьма провідними державами світу й Іраном, із технічними подробицями, мали б укласти до 30 червня.

Іран, як підозрюють у світі, намагається чи намагався таємно створити ядерну зброю. Іран заперечує це, але доказів суто мирного, як він заявляє, характеру його ядерної програми досі так і не надав.

XS
SM
MD
LG