Доступність посилання

ТОП новини

У Ризі продавали картини на користь української армії


На зібрані гроші закуплять кровоспинні бинти для українських солдатів

Рига – У Ризі відбувся благодійний мистецький аукціон «Латвія за Україну. З мистецтвом за мир». Відомі латвійські художники, майстри прикладного мистецтва і літератори пожертвували свої роботи, щоб на отримані під час аукціону кошти була придбана амуніція та медикаменти для українських військових, які воюють на Сході України.

Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:04:31 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Організатор заходу, адвокат і громадський діяч Ієва Бранте повідомила Радіо Свобода, що під час аукціону 28 березня в готелі «Roma» від продажу картин, книг, прикладних мистецьких витворів зібрано 1195 євро і 5 доларів США. Ці кошти передані латвійській групі SOS Palīdzība ukrainas armijai («SOS допомога українській армії»), яка закупить необхідні для українських бинти Celox, що зупиняють сильну кровотечу.

За словами Бранте, вартість одного бинта – 40 євро, за зібрані кошти буде придбано майже 30 бинтів, які можуть вберегти життя тридцятьом українським військовим.

З одного блоку, сумно й боляче, бо війна – це трагедія, а з іншого, мистецтво – це світло
Ієва Бранте

«У мене двояке відчуття. З одного блоку, сумно й боляче, бо війна – це трагедія, а з іншого, мистецтво – це світло. І люди, які тут зібралися, настільки щирі, теплі і добрі, що стає радісно на душі. Не треба дуже багато, щоб чорний папір перестав бути чорним. Добро, нехай його і небагато, але воно перемагає», – зазначила Ієва Бранте.

«Слава Україні!» –​ вітання латиської дівчинки Анне

Учасники аукціону зазначили, що хочуть підтримати український народ в боротьбі за свою державну цілісність. Ініта Ігнатова передала на аукціон свою картину, а її донька Анне виконала для учасників зворушливу пісню, завершивши свій виступ словами: «Слава Україні!»

Це – коли якийсь монстр принижує твою сім'ю, друзів, вбиває людей, руйнує… Я не можу залишатися осторонь
Ініта Ігнатова

«Чому я підтримую аукціон? Для мене це дуже важливо. Можливо, тому, що маю українське коріння. Це ніби, коли хтось чіпає вашу дитину, і ви готові на все, щоб її захистити. Саме таке у мене ставлення до війни в Україні. Це – коли якийсь монстр принижує твою сім'ю, друзів, вбиває людей, руйнує… Я не можу залишатися осторонь», – наголосила Ініта Ігнатова.

Окрім латиських митців, пожертвували свої роботи на аукціон і місцеві українці. Зокрема, поетеса, художниця Валентина Силава передала свої картини та збірку перекладів українською мовою творів відомого латиського поета Іманта Зієдоніса «Епіфанії». А член Конгресу українців Латвії Тетяна Лазда – зроблені власноруч ляльки-мотанки.

Інеса нещодавно приїхала до Латвії з Луганщини і чекає з чоловіком на отримання тут статусу біженця. Вона також передала на аукціон зроблену із злаків картину українських національних кольорів.

«Народ України бореться і за країни Балтії»

У заході також взяли участь латвійські музиканти і поети.

Я вважаю, що зараз народ України, борючись за свою свободу, державну і національну ідентичність, бореться також і за країни Балтії
Ліана Ланда

«Я вважаю, що зараз народ України, борючись за свою свободу, державну і національну ідентичність, бореться також і за країни Балтії», – наголосила відома латиська поетеса Ліана Ланда, яка прочитала під час аукціону свій вірш «Борщ Майдану».

Серед присутніх на аукціоні були українські дипломати, які також придбали картини, депутат Сейму, представники латвійських бізнесових кіл та інтелігенції. Ідея аукціону належить відомому латвійському психологу Йоланті Циханович.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG