Доступність посилання

ТОП новини

В Україні «виховали» миротворців


Курсанти військової академії Національної гвардії під час навчання недалеко від Харкова. Березень 2015 року. Ілюстраційне фото

Відбувся дебютний випуск першої «Української миротворчої школи»

Ірина Шевченко

Проект «Українська миротворча школа», реалізований коаліцією громадських і урядових організацій України та Польщі, досяг першого випуску. 30 березня в Києві 66 випускників із різних міст України отримали свої дипломи миротворців.

Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

У світі миротворчі школи існують вже давно. Вони навчають ліквідовувати конфлікти та бути до них готовими. Для України миротворча школа – це нова практика. Проект стартував у вересні минулого року. Протягом п’яти місяців учасники проходили різноманітні тренінги та семінари, присвячені вирішенню конфліктів у конкретних регіонах України. Об’єктом роботи стала Волинь, Херсонська, Вінницька, Одеська області, підконтрольні Україні території Донеччини та Луганщини.

«Ми брали на себе зобов’язання розробити стратегію трансформації і попередження конфліктів у прикордонних областях України. Але проект розвинувся в те, що ми назвали «Українською миротворчою школою», у велику снігову кулю просвітницьких заходів, шкіл, навчань, дискусій», – розповідає голова правління Інформаційного центру «Майдан Моніторинг» та координатор проекту Наталія Зубар.

Окрім того, в рамках проекту було проведено соціологічне дослідження настроїв мешканців зони конфлікту. За його результатами, більше ніж 60 відсотків опитаних на підконтрольній Україні території Донбасу вважають себе патріотами. Доктор соціологічних наук, професор Ігор Рущенко повідомляє, що в межах колективної свідомості громадян цього регіону відбулись суттєві зміни.

«Очевидно, соціальний простір Донбасу розірваний і, можливо, назавжди. Це вже різні ментальні, культурні зони. І оця зона Донбасу, де проводилось дослідження, там відбувся певний злам у політичних настроях, ідентичності, світогляді, тобто в межах колективної свідомості громадян. Цей злам відбувся у проукраїнському напрямку, і це дуже цікаво», – зазначає Рущенко

Як показало опитування, у населення також дуже критичне ставлення до місцевої влади. Сьогодні лідером довіри є волонтери.

«Це дослідження перевернуло мій погляд. Хоча би на ту частину Донбасу, яка зараз підконтрольна Україні», – зауважує професор Ігор Рущенко.

За словами Наталії Зубар, головна мета Української миротворчої школи – якісне зміцнення тилу, як запорука національної безпеки. Перші випускники отримали навички організовувати діалог всередині громад для тих, хто між собою не розмовляє: влада, військові, цивільне населення.

«Вони можуть організувати громадський діалог, вони можуть організувати дискусію, зібрати людей і вислухати їхні потреби, навчились працювати з людьми», – наголошує голова правління Інформаційного центру «Майдан Моніторинг».

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG