Доступність посилання

ТОП новини

Вступ-2015: студентами стануть не всі


В Україні зменшать кількість вишів і встановлять мінімальний поріг знань, необхідних для вступу

Мінімальний рівень знань та нову систему визначення конкурсного балу вводить для цьогорічних абітурієнтів Міністерство освіти та науки України. Окрім того, планують позбавити ліцензії ті вищі навчальні заклади, які надають неякісну освіту і готують некомпетентних фахівців.

Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

У міністерстві повідомляють, що до закінчення поточного навчального року кількість вищих навчальних закладів в Україні скоротиться до 270 установ. Наразі в Україні існує близько 317 вишів, оскільки деякі технікуми і коледжі стали частиною університетів. Під скорочення підпадуть ті навчальні заклади, які не можуть надавати якісну освіту, пояснює перший заступник міністра освіти та науки Інна Совсун. Адже, за її словами, в Україні багато з них готують некваліфікованих спеціалістів, які потім не можуть знайти роботу.

Працевлаштування після хорошої освіти в технікумі є вищою, ніж після закінчення якогось сумнівного ВНЗ
Інна Совсун

«Це ненормальна ситуація, коли у нас є багато випускників університетів, які не можуть знайти роботу, а натомість знайти хорошого кваліфікованого майстра, випускника технікуму зараз фактично неможливо. Вочевидь, випускники мають думати про різні шляхи, про те, до чого у них дійсно є здібності, а не просто пхатися у вищу освіту, тому що це престижно. Тому що насправді практика показує, що працевлаштування після хорошої освіти в технікумі є вищою, ніж після закінчення якогось сумнівного вишу»,зауважує Совсун.

Конкурсний бал вираховуватимуть за допомогою коефіцієнтів

Ігор Лікарчук
Ігор Лікарчук

У цьому році внесли зміни до механізму розподілу конкурсного балу, розповідає директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук. Якщо раніше розрахунок атестату просто здійснювався додаванням балів усіх сертифікатів і в ідеалі сума балів становила 800, то цього року конкурсний бал буде у межах 200 балів. Тепер кожному сертифікатові ЗНО надаватиметься певний коефіцієнт, який буде визначатися самими вишами. Окрім того, експерти встановлять мінімальний поріг знань, і вступити до ВНЗ абітурієнти зможуть лише в тому разі, якщо вони цей поріг переступлять, наголошує Лікарчук.

«До 2015 року усі люди, які складали ЗНО, отримували за складений тест позитивну оцінку. Від 2015 року позитивну оцінку отримають лише ті, хто цей поріг перейде. Тобто ті, хто покаже мінімальний рівень знань, який необхідний для вступу до університету. Яким має бути цей мінімальний рівень знань, визначатимуть експерти у всіх регіонах України», – повідомив Лікарчук.

Поріг знань зменшить кількість студентів, які неспроможні навчатися

Сергій Квіт
Сергій Квіт

Якщо вступник не може скласти тестування з тих предметів, які необхідні для вступу в обраний ВНЗ, це свідчить про те, що він не готовий до навчання в університеті, вважає міністр науки і освіти Сергій Квіт. Така система відбору абітурієнтів дозволить вступити тим, хто спроможний навчатися. Це нововведення також допоможе зменшити кількість тих студентів, яких відраховують після першої ж сесії, сподівається Квіт.

«Якщо людина не складає ці тести, то це означає, що у неї дуже низький рівень знань. Якщо людина, наприклад, не може спілкуватися мовою або не може скласти другий обов’язковий предмет, якого вимагає університет, то нема сенсу брати цю людину на навчання. Це (нововведення) тільки підвищує прозорість і зрозумілість того, кого ми беремо на навчання в університети», – наголошує Квіт.

У цьому році з’явилася ще одна обов’язкова умова при складанні ЗНО: випускник повинен набрати мінімальну кількість балів з української мови. В іншому випадку він не складатиме решту обраних тестів і не зможе вступити до жодного вишу України.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG