В Охотському морі, в районі Камчатки, затонув траулер «Далекий Схід». Це сталося рано вранці в четвер, близько 6 години 15 хвилин за місцевим часом. На борту перебували 132 людини – громадяни Росії, України, Литви та інших держав. За останніми даними, загинули 54 людини. Основна причина їхньої загибелі – переохолодження. За свідченнями тих, хто вижив, судно затонуло практично миттєво, температура води в районі місця трагедії складає близько нуля градусів.
Близько половини членів екіпажу вже евакуйовано, у всіх врятованих – сильне переохолодження, 10 осіб перебувають у вкрай важкому стані – без свідомості. Доля приблизно півтора десятка людей залишається невідомою. За даними РІА «Новости», вони могли потонути разом з судном, яке пішло під воду. За даними начальника Національного центру управління в кризових ситуаціях МНС Росії Віктора Яцуценка, рятувальники підняли з води 117 осіб, 63 живих і 54 тіла загиблих.
На судні, що служило морозильним траулером, перебували громадяни кількох держав. Якщо вірити повідомленням Слідчого комітету, всього на борту було 132 людини. З них 78 громадян Росії, 42 громадянина М'янми, 5 громадян Республіки Вануату, 3 громадянина Латвії і 4 громадянина України.
За основною версією, траулер перекинувся догори кілем під час підйому сіток з уловом (тралів), повідомив голова комісії з надзвичайних ситуацій Камчатського краю Сергій Хабаров. У морській справі таке перекидання називається «оверкиль». За іншою версією, причиною аварії траулера стало зіткнення з дрейфуючим льодом.
«Інтерфакс» наводить подробиці того, що сталося з посиланням на телефонну розмову зі співробітником МНС Росії: «За попередніми даними, екіпаж траулера порушив правила ведення промислу. Судно, на якому було мало запасів палива, підняло один трал вагою близько 80 тонн, а другий опустило. В умовах хвилювання моря судно нахилилося і почало тонути».
В районі надзвичайної ситуації працює вертоліт Мі-8 з рятувальниками і медиком. Постраждалих доставляють в лікарні міста Магадана, який географічно знаходиться ближче до місця аварії, ніж Петропавлівськ-Камчатський.
У Південно-Сахалінську в офісі компанії «Магеллан», якій належав траулер, слідчі вже проводять обшук і виїмку документів. Представники компанії пообіцяли виплатити компенсації всім постраждалим і родичам загиблих.
Великий автономний морозильний траулер «Далекий Схід» був приписаний до порту Невельськ на Сахаліні. Його довжина складає понад 100 метрів. З 1974 року було випущено близько 120 подібних суден. Вони призначені для вилову риби, її швидкого заморожування та зберігання аж до прибуття в порт. Траулер «Далекий Схід» був побудований в 1989-му році. До 2014 року він був приписаний до порту Риги і називався Stende.
Катастрофа «Далекого Сходу» стала наймасштабнішою катастрофою в Охотському морі з 2011 року, коли під час шторму під час буксирування затонула бурова платформа «Кольська». Тоді загинули 53 людини, знайти вдалося лише 14 тіл. У тому ж році без вісти зник траулер «Аметист», на борту якого було 23 людини. Знайти судно так і не вдалося. У грудні 2014-го року в Беринговому морі зазнав аварії південнокорейський риболовецький траулер «Оріонг-501». На його борту перебували 60 осіб – громадяни Південної Кореї, Індонезії та Філіппін і російський інспектор-спостерігач Рибнагляду. Врятувати вдалося всього сімох.
Оригінал матеріалу – на сайті Російськоїредакції Радіо Свобода