Доступність посилання

ТОП новини

Росія погрожує ядерною зброєю, якщо Захід спробує повернути Крим Україні (світова преса)


Росія визначила спектр можливих відповідей «від ядерних до невійськових» на можливі дії Заходу

Російський президент Володимир Путін погрожує використанням ядерної зброї, якщо Захід спробує повернути Крим Україні або надасть їй зброю, повідомляють журналісти Times. Українські військові не дозволяють деяким вантажівкам провозити їжу й інші речі на територію, підконтрольну сепаратистам, розповідає журналіст Vice. Україна робить серйозну енергетичну помилку і збільшує свою залежність від Росії, пише експерт на сторінках Wall Street Journal. Світовий банк прогнозує, що російська економіка зменшиться на 3,8 відсотка цього року, повідомляє Moscow Times.

Російський президент Володимир Путін погрожує використанням ядерної зброї, якщо Захід спробує повернути Крим Україні або надасть їй зброю, про що мовиться в нотатках таємної зустрічі представників секретних служб Москви та Вашингтона, повідомляють журналісти британської газети Times Бен Гойл і Майкл Еванс. Росія визначила спектр можливих відповідей – «від ядерних до невійськових» – на подібні дії Заходу.

«Росіяни називають принаймні три гарячі точки, які можуть призвести до прямого, можливо навіть ядерного, протистояння між Росією та США: Крим, де будь-яку спробу повернути анексований півострів Україні зустрінуть «силою, у тому числі використанням ядерних сил»; Схід України, де поставка зброї НАТО Києву буде вважатися за «подальше посягання НАТО на російський кордон»; країни Балтії, де, росіяни сказали, «існують ті самі умови, як і в Україні, та які змусили Росію вжити там заходів», – пишуть журналісти газети.

Редактор «Бі-Бі-Сі» Ніл Гендерсен: «Перша сторінка Times: Загроза ядерної конфронтації Путіна через Балтію»


Українські військові не дозволяють деяким вантажівкам провозити їжу й інші речі на територію, підконтрольну сепаратистам, повідомляє журналіст американського видання Vice Саймон Островський. Як розповів Островському один із військових, що працює на пропускному пункті Курахове Донецької області, на територію так званих «ДНР» і «ЛНР» не дозволяють ввозити лише продукцію тих компанії, які не перереєструвалися на території України. Наказу не пропускати продукти з метою економічного тиску на сепаратистів немає, заявив військовий.

Однак, водії вантажівок говорять, що провести будь-що на окуповану територію «нереально» навіть із належними документами, адже їхній вантаж розцінюють як «допомогу сепаратизстам». За їхніми словами, українська сторона «не дозволяє навіть ввезення медикаментів на території «ДНР» і «ЛНР»». Деякі вантажівки доводиться відвозити на стоянку біля пропускного пункту, де вони можуть простояти сім-десять днів.

Новини Vice: «Продуктова криза в Україні зростає. Саймон Островський проводить розслідування»


Слова водіїв підтвердили в супермаркеті Донецька. За словами працівниці, рідко привозять, зокрема, свинину та овочі, які сильно подорожчали. Продуктів із Росії поки що привозять мало, сказала жінка, лише побутову хімію.

До Дебальцева їжу не привозять взагалі. Людям видають безкоштовний хліб і гуманітарну допомогу в обмін на спеціальні купони або ж за пропискою. Хоча волонтери гуманітарних центрів говорять, що продукти привозять із Росії, на складах майже всі коробки мають на собі позначки Європейського союзу чи ЮНІСЕФ.

Україна робить серйозну енергетичну помилку і збільшує свою залежність від Росії, пише директор Центру з природних ресурсів і геополітики в Інституті аналізу глобальної безпеки Аріель Коген на сторінках американської газети Wall Street Journal.

По-перше, для отримання позики МВФ український уряд ввів високі податки для місцевих виробників нафти та газу. Компанії тепер змушені за законом продавати свою продукцію урядовій монополії. По-друге, Україна продовжуватиме виплачувати мільярди доларів російському «Газпрому», пише експерт.

Однак, «Україна не може продовжувати свою залежність від російського газу з геополітичних причин. Вона може процвітати лише за рахунок місцевого виробництва. Відлякування західних інвесторів було б самогубством», – вважає Коген.

Замість цього, зазначає експерт, Україна мала б понизити свої податки, приватизувати державні компанії та реформувати свій нафтовий і газовий сектори, поки інвестори їх не покинули, та поки енергетична залежність України від Росії не збільшилась.

Журналіст Нік Щетко: «Велика помилка, яку робить Україна в енергетиці»


Світовий банк прогнозує, що російська економіка зменшиться на 3,8 відсотка цього року. Крім того, економічні проблеми можуть підштовхнути близько 5 мільйонів росіян до межі бідності, пише журналіст англомовної російської газети Moscow Times Говард Еймос. Межею бідності в Росії є життя на суму до 5 доларів на день.

Однак через тиск на державний бюджет, викликаний низькими цінами на нафту, російський уряд не матиме багато варіантів боротьби з бідністю. Заробітну плату не будуть індексувати, а пенсії та соціальні виплати де факто зменшаться. Росія має обмежений фінансовий простір для захисту найбільш вразливих верств населення, пише журналіст.

«Довгостроковий вплив санкцій і зниження цін на нафту штовхне російську економіку до затяжної рецесії», – цитує звіт журналіст. Світовий банк вважає, що західні санкції проти Росії залишаться і в 2015-му, і в 2016 році.

  • Зображення 16x9

    Анна Шаманська

    Працюю на телеканалі «Настоящее время», створеному Радіо Свобода з участю «Голосу Америки», з 2015 року. Відіграла важливу роль у трансформації каналу у впізнаваний онлайн-бренд в пострадянських країнах. Стала однією із перших авторів коротких експлейнерів.

Дивитись коментарі (4)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG