Доступність посилання

ТОП новини

Тепер люди голосуватимуть за дороги – міністр інфраструктури


©Shutterstock

Місцева влада вирішуватиме, хто будуватиме дорогу, і тут «Укравтодор» буде змушений конкурувати із приватними фірмами

Київ – «Укравтодор» перестане бути монополістом на українському ринку, обіцяє міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський. Він анонсував децентралізацію системи дорожнього господарства і будівництво платних автошляхів. Водночас, у «Реанімаційному пакеті реформ» кажуть, що за найближчі 5 років можна забезпечити хорошу якість тільки 25% від усіх українських доріг.

Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:15 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

«Укравтодор» після реорганізації опікуватиметься тільки автошляхами державного значення. Про це заявив міністр інфраструктури Андрій Пивоварський. А гроші з бюджету на підтримку інших доріг будуть спрямовуватися безпосередньо на місця, додав він.

«Тепер люди будуть голосувати за дороги. Вони тепер будуть питати депутата: а що ти зробив для наших доріг? Місцеві органи влади будуть відповідати тепер за місцеві дороги», – зазначив Пивоварський.

Окрім того, за словами міністра, місцева влада буде вирішувати, хто будуватиме дорогу, і тут «Укравтодор» буде змушений конкурувати із приватними фірмами.


Засновник ініціативи «Моя дорога» ІТ-фахівець Роман Хміль, який із наступного тижня, як анонсував Пивоварський, очолить департамент автотранспорту Міністерства інфраструктури, говорить: щодо сільських доріг вже зараз є технології, застосування яких готові профінансувати українські сільгоспвиробники.

Роман Хміль
Роман Хміль

«Є сучасна технологія: при переробці цукру утворюється бактерія, вона заливається просто на ґрунт, прокатується катком, і ми маємо дуже гарне покриття місцеве, – наводить він приклад. – Вони (сільгоспвиробники – ред.) готові у це вкладати, і зараз, коли податки, акцизи з нафтопродуктів з АЗС ідуть у місцевий бюджет, з’явився механізм. Сільгоспвиробники приходять до місцевих рад, громадяни приходять до місцевих рад, там є великі гроші. Просто потрібно їх правильно вкладати і контролювати, щоб вони ішли на дороги».

Дві іноземні компанії готові профінансувати першу платну дорогу в Україні міністр

Також планується розвиток системи платних автодоріг, пілотний проект – «Львів-Краковець», за два тижні буде готова конкурсна документація, зауважив Андрій Пивоварський.

«Вже є дві зацікавлені сторони іноземні, щоб фінансувати цей проект. Одна з них – польська компанія, наприклад. Вони ще не бачили конкурсних умов, вони ще не бачили ніяких кількісних показників – нічого. Дві сторони іноземні вже готові на це дивитись», – сказав він.

Будівництво такої дороги – це досить дорого, оскільки підприємець, який нею керуватиме, мусить забезпечити функціонування також альтернативних безкоштовних автошляхів, зауважив у коментарі Радіо Свобода менеджер групи реформування автодоріг «Реанімаційного пакету реформ» Андрій Мартенс. А для того, щоб проект був економічно вигідним для власника, потрібно, аби щодня нею пересувалось не менше ніж 10 тисяч автомобілів. В Україні доріг, придатних до цього, за словами Мартенса, досить небагато: окрім напрямку «Львів-Краковець», це може бути дорога в обхід Києва, частина одеської траси, можливо – бориспільська траса.

«Це може бути дорога, скажімо, із Європи в бік Азії, – зазначив Андрій Мартенс. – Така дорога проходить із Ужгорода через, здається, Львів і виходить в районі Ізварина. Але через те, що там зараз тривають бойові дії, мені здається, ми нескоро повернемося до цього проекту».


Загалом же, на думку експерта, для втілення намірів щодо реформування дорожньої інфраструктури потрібно акумулювати у бюджеті 50-60 мільярдів гривень. Водночас, реформа забере досить багато часу, оскільки, згідно з підрахунками Мартенса, за 5 років можливо довести до ладу тільки чверть від загальної кількості доріг.

  • Зображення 16x9

    Анастасія Москвичова

    Із Радіо Свобода – з 2011 року, з 2013-го до 2020-го – як штатна мультиплатформна журналістка. Спеціалізуюся на соціальній тематиці. Створювала і вела радіопрограму «Право на дію» про права людини та громадський активізм (у 2016–2018 роках), що виходила на «Ера FM».

ІНШЕ З МЕРЕЖІ



Загрузка...
XS
SM
MD
LG