Доступність посилання

ТОП новини

Щороку півмільйона українців помирають від серцево-судинних захворювань – Богомолець


©Shutterstock

Близько 80% українців цікавляться рекламою здорового способу життя, однак більше половини населення страждає через надмірну вагу

Ірина Шевченко

Київ – За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, причина смертності № 1 у світі – хвороби та проблеми, пов’язані з надмірною вагою. Березневе опитування двох тисяч українців, проведене Асоціацією «Українські центри нових технологій здоров’я» у 42-х містах України, показало, що більше ніж половина населення страждає від надмірної ваги, третина з них – вже на стадії ожиріння. Такі результати були презентовані у вівторок на круглому столі, організованому в рамках всеукраїнського проекту «Здорова нація – сильна Україна». 7 квітня увесь світ відзначає День здоров’я.

Лише третина українців має нормальну вагу. Близько 60% населення страждають від надмірної ваги, з них – 24% – на стадії ожиріння. Такі дані отримала Асоціація «Українські центри нових технологій здоров’я», провівши опитування у 42 містах України та проаналізувавши 2000 анкет респондентів, пропорційно відібраних відповідно до складу населення України, зауважує голова асоціації Владислав Сила.

«В анкетах були питання, пов’язані зі ставленням наших громадян до здорового способу життя, до фізкультури. Згідно з цим опитуванням, практично 70% населення не веде активного способу життя, не дотримується ніякої системності в харчуванні», – розповів голова Асоціації.

Опитування показало, що частина чоловіків, які страждають на надмірну вагу, майже наполовину перевищує жіночу аудиторію. Однак, не дивлячись на такі показники, близько 80% українців зацікавлені в рекламі здорового способу життя, вважаючи її правильною і необхідною, повідомляє Владислав Сила.

Українці не відчувають себе щасливими

Щороку близько півмільйона громадян України гинуть від серцево-судинних захворювань. Сьогодні середній прожитковий вік українця – 60 років, розповіла голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець. Вона наголосила, що причиною поширення інфарктів і інсультів є не тільки неправильне харчування та нерухомий спосіб життя, але й хронічний стрес і депресії, в яких перебувають громадяни України.

Ольга Богомолець
Ольга Богомолець

«Надмірну вагу сьогодні люди мають не тому, що вони хочуть бути повними. Надмірну вагу люди сьогодні мають тому, що вони харчуються хлібом і вуглеводами, бо на м’ясо у них не вистачає грошей. Тому що фрукти і овочі вони не можуть собі дозволити. Тому що для того, аби мати хоч трошки щастя, вони йдуть в магазин і купують собі або шоколадку і солодкі цукерки, або пляшку горілки», – зауважує Богомолець.

Голова Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я також повідомила про створену громадську платформу «Україна 80+». Головна мета якої – сприяти збільшенню середнього прожиткового віку українців.

«Моє особисте завдання через цю громадську платформу, в яку включена і мережа мобільних діагностичних центрів, які мають доїхати до кожного села, до тієї людини, яка немає грошей, навіть поїхати в районний центр і пройти обстеження, немає вдома тонометра. Щоби до неї дійшла ця державна допомога, щоби вона відчула піклування», – зазначила Ольга Богомолець.

Вона наголосила, що держава сьогодні не зробила майже нічого для того, аби люди були щасливими і здоровими. Саме тому головне – це зробити здоровий спосіб життя доступним кожному українцю.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG