Доступність посилання

ТОП новини

Кремль пропонує Греції стати енергетичним хабом


Прем'єр-міністр Греції Алексіс Ципрас та президент Росії Володимир Путін у Кремлі, Москва, 8 квітня 2015 року

Участь Афін у проекті газопроводу «Турецький потік» може допомогти Греції заробити гроші на виплату кредитів ЄС, вважає Путін

Участь Греції у проекті газопроводу «Турецький потік» може перетворити її на енергетичний хабдля всього континенту, сказав російський президент Володимир Путін. У розмові з прем’єр-міністром Греції Алексісом Ципрасом під час його візиту до Москви, російський лідер заявив про готовність Росії брати участь у спільних проектах із Грецією, зокрема, у розширенні «Турецького потоку» через балканські країни до Греції та, можливо, Італії.

Кремль пропонує Греції стати енергетичним хабом
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:05 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Під час свого візиту до Москви 8 квітня прем’єр-міністр Греції Алексіс Ципрас підписав з російським президентом Володимиром Путіним план спільних дій на 2015-2016 роки.

За словами лідера Росії, Ципрас не просив у Росії фінансової допомоги. Крім того, Путін висловив впевненість, що Греція може виплатити близько 265 мільярдів доларів позик, які країні надали держави єврозони та МВФ.

Тим не менш, Путін сказав, що Росія може надати Греції кредит для фінансування інших великих проектів. Наприклад, для участі Афін у такому проекті, як газопровід «Турецький потік», що б могло допомогти Греції заробити гроші на виплату кредитів.

«Тобто, мова йде не про допомогу, а про співпрацю, в тому числі у фінансовій галузі в прив’язці до конкретних крупних проектів», – сказав Путін.

Сам Ципрас висловив свою зацікавленість у проекті. Однак, за його словами, він приїхав до Росії не для цього.

«Метою моєї поїздки є спроба спільно надати нашим відносинам нового старту в інтересах обох наших народів, але й для пошуку стабільності та безпеки в регіоні в більш широкому сенсі», – сказав Ципрас.

Лідери двох країн також торкнулися теми двосторонніх санкції між ЄС і Росією. Путін заявив про своє розуміння того, що «Греція була змушена проголосувати за запровадження санкцій проти Росії», на що Москва також була змушена відповісти санкціями.

«Просто ми не могли зробити інакше. Ми не можемо робити винятку для якоїсь однієї країни цілого Євросоюзу. Але ми говорили сьогодні про можливості розширення співпраці у (сільськогосподарській – ред.) галузі, у тому числі за рахунок створення спільних підприємств», – сказав Путін.

Ципрас заявив, що Греція відкрито засуджує санкції, які, новий грецький уряд вважає за «неефективне рішення».

«Міст між Заходом і Росією»

Ципрас вперше відвідав Москву ще до своєї перемоги на виборах, щоб зустрітися з чиновниками та законодавцями Росії. Очікується, що Ципрас приїде до Москви втретє на урочистості з нагоди Дня перемоги 9 травня.

В інтерв’ю російській державній агенції новин ТАСС напередодні візиту до Москви, Ципрас сказав, що Греція може стати «мостом між Заходом і Росією», посилаючись на «спільні корені, спільну боротьбу, спільну віру та культури» двох переважно православних країн.

Офіційно Афіни не шукають альтернативних джерел фінансування. Однак експерти неодноразово відзначали, що кредит від Росії може стати певним доповненням до кредитних програм ЄС, оскільки російські позики не вимагатимуть від Греції проведення системних реформ, на яких наполягає ЄС.

Раніше єврокомісар П’єр Московісі заявив, що Євросоюз не має наміру тримати Грецію в єврозоні за будь-яку ціну, а тільки за умови виконання суворих норм і проведення реформ. Тим не менш, він визнав, що вихід Греції з єврозони завдасть значної шкоди валютному союзу, зокрема його цілісності.

  • Зображення 16x9

    Анна Шаманська

    Працюю на телеканалі «Настоящее время», створеному Радіо Свобода з участю «Голосу Америки», з 2015 року. Відіграла важливу роль у трансформації каналу у впізнаваний онлайн-бренд в пострадянських країнах. Стала однією із перших авторів коротких експлейнерів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG