Доступність посилання

ТОП новини

Гілларі Клінтон приєднується до президентських перегонів


Гіларі Клінтон
Гіларі Клінтон

Гілларі Клінтон оголосила, що братиме участь у президентські кампанії від Демократичної партії

Гілларі Клінтон оголосила, що братиме участь у президентські кампанії у 2016 році від Демократичної партії. Колишній держсекретар США і колишня перша леді зробила цю заяву у неділю, 12 квітня, у відео, розміщеному в інтернеті. Після відео-заяви та її поширення в соціальних мережах Гілларі Клінтон почне поїздки у ключові штати праймеріз – Айову і Нью-Гемпшир.

(Відео користувача YouTube Hillary Clinton)

Під час президентської кампанії 2008 року Гілларі Клінтон програла нинішньому президентові Бараку Обамі. Однією з причин її поразки оглядачі називають те, що команда Обами успішно провела кампанію у соціальних мережах і змогла зібрати великі суми грошей на передвиборчу діяльність від невеликих пожертвувань виборців.

Виступаючи у суботу у Панамі, президент Барак Обама сказав, що з Клінтон вийде «відмінний президент».

«Вона була сильним кандидатом у 2008 році і дуже мне підтримала під час виборів. Це був видатний Держсекретар. Вона мій друг. Я думаю, вона буде відмінним президентом», – сказав Обама. «Коли вона вирішить повідомити про свою участь, я впевнений, вона дуже ясно позначить своє бачення майбутнього країни», – додав президент США.

Зовнішня політика

Колишня держсекретар США може виявитися «значно сильнішим яструбом», ніж Барак Обама, у зовнішній політиці, важають експерти.

«Я думаю, Клінтон постарається зробити враження, що вона жорсткіша, сильніша, досвідченіша, професійніша», – каже політолог Стюард Ротенберг. Однак шлях до перемоги колишньої першої леді може бути нелегким.

Пані Клінтон інколи сприймається як неприступна, її рішення розпочати кампанію з відеоролика у YouTube не змінить цього іміджу, вважає Лара Браун з університету Джорджа Мейсона. «Я думаю, їй потрібні реальні живі люди. Я думаю, їй потрібно низку гучних ентузіастів», – зазначила політолог Лора Браун.

Стратегія виборчої кампанії

За словами двох радників Гілларі Клінтон, її стратегія президентської кампанії буде зосереджена навколо ідеї посилення економічної безпеки сімей з середнього класу і розширення можливостей для родин, які працюють. Водночас буде просуватися імідж колишнього держсекретаря як «сильного бійця», здатного домогтися результатів.

Радник, який говорив на умовах анонімності, назвав стратегію Гілларі Клінтон відлунням кампанії Обами з переобрання у 2012 році.

Виборцям запропонують зробити вибір між демократами, націленими на піднесення добробуту середнього класу, і республіканцямі, які прагнуть захистити багатих і повернутися до політики, що призвела до економічного колапсу в 2008 році. За словами радників, Клінтон буде переконувати виборців, що такий же вибір перед ними постане у 2016 році.

Колишня перша леді також має намір показати себе здатною працювати з Конгресом, з бізнесом і з світовими лідерами. Подібний підхід може бути сприйнятий як критика Обами. Він так і не зміг виконати обіцянку зупинити міжпартійні чвари у Вашингтоні, більшу частину свого президентства він не зміг знайти спільну мову з Конгресом.

Політичне минуле

Шлях Клінтон у політичні кабінети почався в якості дружини губернатора штату Арканзас Білла Клінтона, якого обирали президентом два терміни поспіль. Будучи випускниками знаменитих Єльського і Гарвардського університетів подружжя Клінтонів відрізнялися від інших політичних пар.

Під час своєї виборчої кампанії Біла Клінтона 1992 року журналісти відзначали неофіційну роль Гілларі як головного радника президента. Це спостереження засноване на тисячах фотографій, що відображають подружжя Клінтон, занурене у бесіду.

Найбільша ініціатива Гілларі Клінтон під час президентства її чоловіка – реформа державної охорони здоров’я – провалилася, не дійшовши до голосування у Конгресі.

У 2000-му році Гілларі Клінтон вийшла з тіні чоловіка і почала кар'єру самостійного політика, який потім 8 років представлятиме Нью-Йорк в Сенаті США. Влітку 2008 року Гілларі, яка вже програла президентську кампанію, погодилась на пропозицію колишнього суперника Обами стати державним секретарем США.

Міжнародна діяльність

Міжнародна сцена виявилася привітнішою для Клінтон, яка на посаді очільника зовнішньої політики США склала враження людини, що знайшла своє покликання.

У новій якості провідного американського дипломата рейтинг Клінтон підскочив, досягнувши в 2010 році 66% підтримки.

Утім у 2012 році Клінтон, доповідаючи Конгресі щодо кризи у Бенгазі, змушена була виправдовуватись і захищатись.

У питання конфлікту з Росією Гілларі Клінтон виступає за надання Україні смертельної зброї, вона також сміливо висміює Володимира Путіна, розповідаючи про зустрічі з ним, будучи на посаді Держсекретаря США.

У п'ятницю, 10 квітня, 67-річна Гілларі Клінтон опублікувала нове видання мемуарів «Важкий вибір», куди внесла нові глави про останні дні на посаді Державного секретаря США та про її відчуття після народження першого онука.

Менеджери кампанії Клінтон прагнуть створити їй імідж жінки-політика, який близький по духу пересічним американцям.

«Ставши бабусею, я глибоко задумалася про відповідальність, яку ми всі маємо, перед світом, якийуспадкують наші діти, – йдеться в мемуарах Клінтон. – Замість того, щоб вибрати розміреність життя, у мені прокинулася жага прискорення».

До цих пір жоден інший сильний кандидат від Демократичної партії не оголосив наміру балотуватись на президента.

З боку республіканців про намір боротися за номінацію своєї партії заявили сенатори Тед Круз і Ренд Пол. Очікується, що в понеділок до них приєднається і сенатор Марко Рубіо.

(Передрук із «Голосу Америки»)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG