Доступність посилання

ТОП новини

У Росії рішення щодо контролю в інтернеті викликало паніку серед блогерів


(ілюстраційне фото)

У Росії спалахнула паніка в інтернет-виданнях і соціальних мережах після повідомлень про постанову уряду, що надавала деякі нові права щодо контролю в інтернеті Федеральній службі нагляду у сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій, більше відомій як Роскомнагляд.

Рішення, яке прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв підписав іще кілька днів тому, дає Роскомнаглядові право перевіряти дані про прийняття, передачу, доставку і обробку текстових, звукових та інших повідомлень в інтернеті. Метою цього названо антитерористичні цілі. Низка російських видань повідомила в понеділок, 13 квітня, ніби уряд тим рішенням дозволив контрольному відомству також перевіряти і зміст таких повідомлень.

У Роскомнагляді у відповідь наголосили, що права перевіряти зміст електронних повідомлень відомство не отримувало. І дані про дії користувачів в інтернеті Роскомнагляд матиме право збирати не з власної ініціативи, а тільки на запит правоохоронних органів. Первісні ж повідомлення низки засобів інформації речник Роскомнагляду Вадим Ампелонський назвав «феєричною нісенітницею».

У Росії інтернет уже перебуває під значним контролем держави. Зокрема, той же Роскомнагляд укладає перелік заборонених у Росії сайтів, доступ до яких у цій країні має бути заблокований. А про зміст електронних повідомлень уже давно мають право дізнаватися російські спецслужби і без рішення суду – у процесі оперативно-розшукової діяльності.

XS
SM
MD
LG