Доступність посилання

ТОП новини

В Білорусі протестують проти «декрету дармоїдів»


Неспроможність сплатити штраф буде каратися ще більшим штрафом, а потім судовим засудженням до громадських робіт

Білоруси намагаються протестувати проти закону, що ніби вийшов з радянського минулого. Вже понад 25 тисяч підписів зібрала петиція проти президентського декрету, «Про попередження соціального утриманства», який у народі прозвали «декретом про дармоїдів». Критики цього закону говорять, що він не лише порушує Конституцію, але і каратиме людей, які й так є соціально незахищеними і ледь зводять кінці з кінцями внаслідок економічної кризи.

В Білорусі протестують проти «декрету дармоїдів»
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Віталій Юрченко, донедавна успішний бізнесмен з міста Гомель, що південному сході Білорусі, неподалік українського кордону, був змушений закрити свій бізнес. В іншій країні він би став на облік як безробітний і отримував би допомогу з безробіття. Але в Білорусі це він, хто має сплачувати державі – 245 доларів на рік, бо за новим білоруським законом, якщо він не має роботи, значить він – «дармоїд».

Віталій Юрченко
Віталій Юрченко

​Юрченко каже, що закон нагадує йому комуністичне минуле, де «тунєядство» було кримінальним злочином, і ця стаття кримінального кодексу використовувалася не лише проти так званих «тіньовиків», але і проти політичних дисидентів.

Це просто 1937 рік! Прошу, йдіть працювати! Не хочете? Ми вас змусимо!
Віталій Юрченко

«Це просто 1937 рік! Прошу, йдіть працювати! Не хочете? Ми вас змусимо! Я думаю, люди все одно будуть намагатися обурюватися! Я думаю, це правильно, бо ми взагалі-то маємо відстоювати свої інтереси», – говорить Юрченко в інтерв’ю Білоруській службі Радіо Свобода.

Хто не працює – не безробітний, а дармоїд, вважає білоруська влада

Олександр Лукашенко
Олександр Лукашенко

Нові правила, які затвердив білоруський президент Олександр Лукашенко на початку цього місяця, має, за офіційною версією, «стимулювати здорових громадян працювати та виконувати свій конституційний обов’язок брати участь у фінансуванні державних витрат». В результаті, дорослі люди, які не сплатили податок на суму, що покриває їхню зайнятість протягом щонайменше 183 днів на рік, будуть оштрафовані. Неспроможність сплатити штраф буде кратися ще більшим штрафом, а потім судовим засудженням до громадських робіт.

Згідно закону, він не поширюється на деякі категорії громадян, тобто дітей, студентів, пенсіонерів та громадян, що піклуються про трьох і більше дітей.

Безробітний Юрченко до жодної з цих категорій не належить, тож він розпочав збір підписів під петицією на популярному американському сайті Change.org, де кожен може заповнити відповідний формуляр.

На думку Юрченка, вирішувати проблему з безробітними і знаходити їм роботу, повинна білоруська держава.

«Є колосальна кількість людей, які отримують державні зарплати. Вони повинні вигадати якийсь механізм, вони за це гроші отримують», – переконаний колишній бізнесмен.

Він вірить у те, що коли його петиція на американському сайті збере досить велику кількість підписів, «цей документ потрапить президенту на стіл, він його вивчить і скасує цей декрет». Тоді, як сподівається Юрченко, «все стане на свої місця». За його словами, про активні форми протесту він «навіть і близько не думає, бо це безглуздо розвалювати той спокій, який є сьогодні в Білорусі».

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG