Доступність посилання

ТОП новини
01 грудня 2020, Київ 01:58

Кремль «просто відпустить» Савченко?


Надія Савченко

Кремль може просто «обміняти» Надію Савченко. Як і за що розповів її адвокат Марк Фейгін

Марк Фейгін
Марк Фейгін

Політичний тиск на Кремль наблизився до критичної межі, про це заявив адвокат Надії Савченко Марка Фейгіна, який зараз перебуває у Вашингтоні. Він намагається довести визнання її військовополоненою. Це дозволить застосувати положення Женевської конвенції щодо неї на території Росії.

«Військовополонених просто обмінюють. Вони не підлягають військовій юстиції. Якщо вона військовополонена, то її треба повернути стороні конфлікту, яку вона представляє», – Марк Фейгін.

Остання резолюція та інші міжнародні документи є ще однією ланкою у політичному тиску на Кремль у справі Савченко та інших українських громадян, яких утримують у російських в’язницях.

«Вона, як символ непокірної України по відношенню до імперської Москви. Звільнять Савченко – з’явиться шанс і у справі Сенцова», – Марк Фейгін.

Точну кількість українців у російських тюрмах, говорить Фейгін, назвати неможливо. Втім справа Савченко, за його словами, допомогла зупинити масовий характер подібних справ.

«Була ж початкова позиція, що давайте брати військовополонених, перекидати їх через кордон, бо вони самі перейшли його під виглядом біженців та притягати їх до кримінальної відповідальності. Тим, що нам вдалося підняти публічний скандал у зв’язку з переміщенням Савченко з полону відразу у Воронезьке СІЗО, цей процес вдалося загальмувати. Неможливо пояснювати, що один, другий, десятий – усі з полону біжать у Росію від війни. Не працює ця схема, вона зламалася», – говорить адвокат.

На сьогодні, каже Фейгін, у сторони обвинувачення немає ніяких доказів причетності Савченко до вбивства російських журналістів у липні минулого року.

«Усе, що вони демонструють – це свідчення так званих «ополченців» «ЛНР». Це все, що вони мають», – зазначає Марк Фейгін.

На думку Фейгіна, затримавши Савченко, її хотіли розкрутити на зізнання у справі Коломойського-Авакова, за яким заочно звинувачують десятки українців, у тому числі командирів добровольчих батальйонів. Але справа Савченко поламала ці плани.

«Вона не попливла, вона сказала, що буде боротися. Усе пішло не за планом. Потім з’явився захист в особі політичних адвокатів. Ми відразу надали цій справі публічний характер», – наголошує Марк Фейгін.

Сьогодні Надія, каже її адвокат, почувається добре і готується до судових засідань.

«Після переривання голодування, зараз уже в черговий раз вона снідає тими продуктами, які перетравлює її організм, тому що після тривалого голодування вона не може перетравлювати тверду їжу. У неї – молочні продукти: сир, інші продукти, які їй дають у лікарні вона їсть. Надя хоче взяти участь у цих судах, – говорить адвокат. – Так, вона бачить свою боротьбу – шляхом голодування та виступом у суді. Ми її у цьому намірі підтримуємо, а щодо голодування, вважаємо, що цього не треба робити ні за яких обставин і, слава Богу, вона слухає нас і час від часу припиняє голодування».

У цій ситуації російській владі й правосуддю викручуватися стає все складніше, говорить адвокат. Він прогнозує, що Савченко або засудять і передадуть в Україну за угодою «Про правову допомогу» або помилують і відпустять в Україну на підставі прохання про помилування.

Дивитись коментарі (1)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG