Доступність посилання

ТОП новини

Долю Савченко вирішує Путін, а не суд – адвокати


Українська льотчиця Надія Савченко під час засідання Басманного суду. Москва, 17 квітня 2015 року

«Савченко і Сенцов – це політичні в’язні, які стали жертвами божевільного конфлікту» – російська правозахисниця

Басманний суд Москви у п’ятницю відхилив скаргу адвокатів Надії Савченко на відмову слідства припинити кримінальне переслідування української льотчиці. Крім того, стороні захисту було відмовлено у виклику до суду представників МЗС та Мін’юсту Росії. Адвокати хотіли, щоб представники відомств дали пояснення про наявність у Савченко міжнародного імунітету.

Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:32 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ
Марк Фейгін
Марк Фейгін

Адвокати Надії Савченко просили відкласти п’ятничне засідання Басманного суду, оскільки двоє з них перебували поза Москвою. Суд відмовив у клопотанні і в результаті Миколі Полозову довелося терміново залишити Краснодар, де він захищає сина Мустафи Джемілєва – Хайсера, і приїхати в Москву. А Марк Фейгін, який веде переговори з приводу Надії Савченко за океаном, на сьогоднішнє засідання так і не потрапив. Втім, за словами Фейгіна, рішення суду було вельми передбачуваним.

Поки Путін не ухвалив політичного рішення, суд буде дублювати раз за разом подібного типу рішення на всі наші скарги
Марк Фейгін

«Поки Путін не ухвалив політичного рішення, суд буде дублювати раз за разом подібного типу рішення на всі наші скарги. Власне кажучи, яку з наших скарг задовольнив Басманний суд? Цілком очевидно, що аргументи, які містяться у скарзі, були достатні і вагомі для того, щоб їх задовольнити. Тобто це все маніпулятивна гра з боку російського суду для того, щоб продовжувати тягнути цей безглуздий процес», – зазначив Фейгін.

Надія Савченко у Басманному суді Москви
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:45 0:00


Знову ПАРЄ без Савченко

Інший адвокат Савченко – Ілля Новиков – теж не чекав сенсацій від нинішнього засідання суду. В інтерв’ю Радіо Свобода Новиков пояснив, навіщо захист української льотчиці наполягав на виклику до суду представників російського МЗС. Йдеться про наявність у Савченко імунітету делегата ПАРЄ.

«МЗС написав висновок про те, що в цьому випадку імунітету немає. Нібито імунітет тільки функціональний, і він поширюється тільки на діяння, які вчинені в період перебування на посаді. Що абсолютно не випливає з тексту, який Росія ратифікувала, на який посилаємося ми і на який посилаються в ПАРЄ», – наголосив Новиков.

На найближчу сесію ПАРЄ, яка починається вже найближчого понеділка, Савченко навряд чи зможе потрапити. Але адвокати кажуть, що на цьому історія не закінчена. Вони збираються звернутися до вищих судових інстанцій, в тому числі, і до Конституційного суду Росії.

В’язні жертви війни

Зоя Светова
Зоя Светова

Інформаційний інтерес до Надії Савченко, так само як і до іншого в’язня – режисера Олега Сенцова, в останні тижні в Росії дещо спав. Однак українські політв’язні продовжують підтримувати один одного, хоча можливості спілкуватися безпосередньо у них немає, розповіла Радіо Свобода журналіст і правозахисниця Зоя Светова.

Савченко і Сенцов – це політичні в’язні. Це українські громадяни, які стали жертвами божевільного конфлікту
Зоя Светова

«Наскільки я розумію, вони не можуть один одному писати листи, але, як мені здалося, і Надія Савченко, і Олег Сенцов відчувають один до одного велику людську симпатію, і вони один одному співчувають, бо і Надія Савченко, і Олег Сенцов – це політичні в’язні. Це українські громадяни, які стали жертвами абсолютно божевільного конфлікту між Росією й Україною».

Український режисер Олег Сенцов під час засідання суду у Москві. Грудень 2014 року
Український режисер Олег Сенцов під час засідання суду у Москві. Грудень 2014 року

Під час недавніх відвідин у СІЗО Лефортово Олег Сенцов попросив правозахисників передати привіт всім тим, хто його підтримує, і Надії Савченко.


На цю ж тему:

09.04.2015
Сенцов у суді: «Термін 20 років не страшний. Епоха кривавого карлика закінчиться раніше»

Лефортовський суд Москви продовжив до 11 травня арешт українському режисерові Олегу Сенцової, звинуваченому в «підготовці терактів» у Криму. далі

Військовополонена Надія Савченко

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG