Доступність посилання

25 Травень 2017, Київ 09:50
Новини | Політика

Україна знає, які саме військові частини з Росії воюють в Україні – начальник Генштабу


Віктор Муженко, архівне фото

Начальник Генерального штабу Збройних сил генерал-полковник Віктор Муженко заявив, що українська сторона має перелік усіх російських військових частин, що зараз перебувають в Україні, їхні місця дислокації, кількість особового складу та наявне в них озброєння.

Говорячи про бої під Дебальцевом, Чорнухином та Логвиновом, що відбувалися в лютому, він заявив, що в цих боях брали безпосередню участь регулярні підрозділи Збройних сил Росії, повідомляє Український кризовий медіа-центр.

Спростовуючи чергову заяву президента Володимира Путіна, який заявляв, що «російських військ в Україні немає», Муженко заявив: «Зараз я вже можу говорити про те, що в цих боях українська армія завдала важких втрат саме російській армії і зірвала її агресивні плани подальшого наступу. Ми знаємо, що і сьогодні регулярні частини російської армії продовжують перебувати в Україні. Наприклад: 15-а окрема мотострілецька бригада 2-ї армії Центрального військового округу, 8-а окрема мотострілецька бригада, 331-й повітряно-десантний полк із Костроми 98-ї повітряно-десантної дивізії та інші».

Крім того, він додав, що деякі російські військові частини, що брали участь в окупації України, – 98-у та 106-у повітряно-десантні дивізії, – планується залучити до участі у військовому параді 9 травня в Москві.

За словами Муженка, раніше, в січні, ще не було задокументованих доказів прямих зіткнень із військовими частинами Росії, бо вони здебільшого перебували в тилу сепаратистів.

У четвер, 16 квітня, Путін у перебігу так званої «прямої лінії» відповідей на запитання, що транслювалася у прямому ефірі на російському державному телебаченні, вкотре стверджував, що «російських військ в Україні немає». При цьому він послався на самого Муженка, який «просто публічно на зустрічі з іноземними колегами сказав: «Ми не воюємо з російською армією».

Наприкінці січня Муженко заявляв, що Україна має документальні докази, що підтверджують участь російських військовослужбовців у збройному конфлікті на сході України, але при тому дійсно сказав: «На сьогоднішній день ми маємо тільки факти участі окремих військовослужбовців Збройних сил Росії, громадян Росії в незаконних збройних підрозділах. Бойових дій із підрозділами регулярної російської армії ми не ведемо».

Інші українські, а також західні військові й політики ще до цієї заяви говорили про участь регулярних російських військ у боях на сході України як про доведений факт. Як вважають, першим прямим російським воєнним вторгненням Росії на Донбасі були події під Іловайськом у серпні минулого, 2014 року, коли саме це вторгнення дало змогу зупинити наступ українських військових на дедалі слабші тоді позиції сепаратистів.

Ваша думка

Показати коментарі

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG