Доступність посилання

ТОП новини
16 грудня 2019, Київ 07:33

Лукашенко 9 травня буде у Мінську, а не у Москві


Президент Білорусі Олександр Лукашенко

Президент Білорусі Олександр Лукашенко поїде до Москви для участі у відзначенні 70-ї річниці завершення Другої світової війни у Європі 7 та 8 травня, але не братиме участі у параді до Дня перемоги, який має відбутися там 9 травня.

18 квітня в інтерв’ю російській агенції ТАСС Лукашенко повідомив, що 9 травня він буде на параді у Мінську.

Традиційно Білорусь була близьким союзником Росії, але упродовж останнього часу білоруський президент Олександр Лукашенко критикував політику Москви щодо України.

Разом з тим Лукашенко критикував і політиків, які відмовилися їхати до Москви через ситуацію в Україні, зазначивши, що така позиція є неправильною.

Участь у параді до Дня перемоги 9 травня у Москві підтвердили представники 25 країн.

Запрошення відзначити День перемоги – 9 травня – у Москві прийняли два президенти країн-членів Європейського союзу – Чехії Мілош Земан і Кіпру Нікос Анастасіадіс. 6 квітня президент Сербії Томіслав Ніколич вирішив, що сербські військові візьмуть участь у параді на честь 70-річчя закінчення Другої світової війни в Москві.

Керівники Великої Британії, Польщі, Естонії, Литви, Латвії, Франції, Німеччини, США до Москви 9 травня не приїдуть.

Як заявляв міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, до Москви на відзначення 70-ліття Перемоги у Другій світовій війні були надіслані запрошення 68 лідерам країн світу. Запрошення прийняли 32 лідери, серед них переважають президенти і прем’єри країн Азії і пострадянського простору. Зокрема, запрошення прийняв керівник Північної Кореї Кім Джон Ин, для якого це буде перший закордонний візит на посаді найвищого керівника країни.

Дивитись коментарі (1)

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG