Доступність посилання

ТОП новини

П’ять випадків брехні Росії про Україну лише за один тиждень (світова преса)


Російські ЗМІ та сепаратисти зі сходу брехали про американців-ґвалтівників і наступ на Маріуполь

Принаймні п’ять разів минулого тижня російські ЗМІ чи сепаратисти збрехали про Україну, пише аналітик інтернет-часопису Interpreter. У той же час, американська дослідницько-аналітична установа Stratfor повідомляє, що і українська влада, і сепаратисти на сході намагаються приборкати неконтрольовані угрупування, які загрожують їхньому авторитету. А на сторінках Wall Street Journal київський мер Віталій Кличко запрошує інвесторів до столиці України.

П’ять випадків брехні Кремля щодо України з минулого тижня публікує аналітик інтернет-часопису Interpreter Пол Ґоубл. По-перше, Олександр Захарченко, лідер угруповання «ДНР» знову заявив, що його сили готові атакувати Маріуполь, де не зустрінуть серйозного опору. «Голова «ДНР» вже робив цю погрозу раніше, та його «силам» було важко просунутися куди-небудь. Вони обов’язково б зустріли опір у Маріуполі», – пише Ґоубл.

По-друге, московське видання «Газета» написало про «заяву» грецького міністра оборони, що греки Криму начебто зазнавала атак із боку української влади, а російські війська їх захистили. «Грецьке посольство в Києві заявляє, що міністр ніколи цього не казав, і що у будь-якому випадку, таких проблем не було», – пише аналітик.

По-третє, Ігор Мартинов, «голова міської адміністрації» Донецька, заявив що відновить його статус «міста мільйона троянд». «Вони, майже напевно, не можуть собі цього дозволити. На цей крок вони можуть піти, лише якщо заберуть гроші від людей», – пише Ґоубл.

Далі, за словами аналітика, між частинами українськими збройних сил і батальйонами добровольців немає боїв, незважаючи на численні заяви сепаратистів.

Interpreter: «Топ-п’ять випадків брехні про Україну від Кремля за минулий тиждень»

Нарешті, Ґоубл повідомляє про інформацію в російських ЗМІ, що «четверо американських солдатів зґвалтували двох українських неповнолітніх дівчат». Незважаючи на відсутність жодних доказів, зокрема, деякі російські видання писали, що місцеві мешканці змусили українську владу провести розслідування. «Вони зробило висновок, що американці були винуваті, але влада нічого не могла зробити, адже солдати мали «повний дипломатичний імунітет», – пише аналітик.

Під час режиму припинення вогню, яким хитким би він не був, і українська влада, і сепаратисти на сході намагаються приборкати неконтрольовані озброєні угруповання, які загрожують їхньому авторитету, пише американська дослідницько-аналітична установа Stratfor.

Київ уже деякий час намагається інтегрувати волонтерські батальйони в офіційну військову структуру країни. Процес пришвидшився після підписання другої Мінської угоди, заявляє установа, однак він не є легким. Зокрема, члени розформованого батальйону «Айдар», які наразі підпорядковуються українській владі, були звинувачені у захопленні контролю над заводом та нападах на місцевих жителів на Луганщині, пише Stratfor.

Лідери сепаратистів, як і офіційна українська влада, хочуть приборкати неконтрольовані елементи, які можуть становити загрозу їхньому режимові, пише установа. «Лідери сепаратистів також хочуть переконатися, що вони – а через них і Кремль – можуть ухвалювати рішення стосовно того, до якої міри вони будуть дотримуватися режиму припинення вогню. За іншою інформацією, конфлікт між внутрішніми угрупуваннями також обертається навколо розподілу місцевих ресурсів», – пише установа.

Крім того, Москва підтримує сепаратистів зброєю та іншими ресурсами, але не грошима, заявляє Stratfor. Через це місцеві лідери не можуть остаточно приборкати неконтрольовані групи, адже вони не мають фінансів, які могли б стати причиною для озброєних бойовиків і місцевих жителів прийняти їхній авторитет.

Stratfor: «В Україні неконтрольовані елементи кидають виклик як Києву, так і сепаратистам»

У статті для американської газети Wall Street Journal київський мер Віталій Кличко запрошує світову спільноту розпочати бізнес в Україні, адже, за його словами, Київ відроджується. Кличко, зокрема, розповів про те, що українці – це одна з найосвіченіших робочих сил у Євразії, а сама країна стає дедалі більш привабливою для інвесторів. «У той час, як ситуація для бізнесу в Росії далі погіршується, ми пропонуємо географічно центральний майданчик для зростаючих ринків із Європи та Азії», – пише Кличко.

Окрім того, що влада Києва забезпечує «західний рівень життя» в місті, а також створює більш сприятливі умови для бізнесменів, сама Україна також проводить реформи в економічній та законодавчій сфері, пише Кличко.

«Я не збираюся розповідати казки. Це не легко, та й перетворення у нашій економіці не відбудуться протягом ночі… Західні інвестори потребують гарантії, що уряд країни, в яку вони інвестують, захистить їхні законні права та не грабуватиме їх. У Києві іноземні інвестори мають цю гарантію у моїй особі, якщо не на підставі мого титулу в супер важкій вазі, то на підставі відданості боротьбі за вільне та справедливе бізнес-середовище», – запевняє Кличко.

  • Зображення 16x9

    Анна Шаманська

    Працюю на телеканалі «Настоящее время», створеному Радіо Свобода з участю «Голосу Америки», з 2015 року. Відіграла важливу роль у трансформації каналу у впізнаваний онлайн-бренд в пострадянських країнах. Стала однією із перших авторів коротких експлейнерів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG