Доступність посилання

ТОП новини

США направляють до Ємену авіаносець проти можливих постачань повстанцям зброї з Ірану


Коаліція під проводом Саудівської Аравії далі завдає ударів по цілях повстанців, зокрема, у столиці Сані, 20 квітня 2015 року

Представники Військово-морських сил США заявляють, що направили до берегів Ємену авіаносець «Теодор Рузвельт», який має приєднатися до вже наявних там американських кораблів для нової місії – в разі потреби перехоплювати можливі постачання зброї з Ірану шиїтським повстанцям.

Нині в регіоні вже діє до десятка кораблів ВМС США, серед них крейсери й есмінці, що мають на борту десантні команди для висадки на інші судна й їхнього обшуку.

США збільшують свою військову присутність поблизу Ємену у зв’язку з повідомленнями, що шиїтський Іран міг направити морський конвой зі зброєю для підтримуваного ним шиїтського повстанського угруповання Хуті в Ємені.

І Тегеран, і самі повстанці заперечують, що між ними є якийсь зв’язок.

У Ємені шиїтське угруповання «Ансар-Аллах», більше відоме як Хуті за іменем його ватажка Абдель-Маліка аль-Хуті, що діє ще з 2004 року, останнім часом різко розширило захоплені ним території, змусивши уряд країни до втечі. Нині воно контролює західну, густо населену третину Ємену зі столицею Саною; урядові країни нині підконтрольні переважно території в центрі й на сході країни, що їх значною мірою складають пустелі.

Проти повстанців Хуті також ведуть воєнну кампанію на підтримку уряду Ємену кілька сунітських держав Перської затоки на чолі з Саудівською Аравією, які завдають по цілях повстанців повітряні удари.

XS
SM
MD
LG