Доступність посилання

ТОП новини

Ґрібаускайте: коктейль олігархату з корупцією – ні для кого не добре


Президент Литви Даля Ґрібаускайте

«У такій ситуації дуже легко впливати на країну, не обов’язково використовуючи війська».

Президент Литви Даля Ґрібаускайте під час візиту до Кишинева дала інтерв’ю молдовській службі Радіо Свобода, в якому торкнулася і кризи довкола України. Вона наголосила, що Литва надає підтримку Україні всіма наявними в її розпорядженні засобами. Говорила про очікування від майбутнього ризького саміту «Східного партнерства» і про те, що статус нейтральної країни з російськими військами на своїй території – зробить Молдову більш уразливою в питанні потенційного нападу третьої країни?

Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

– Гадаю, що для Молдови краще буде не розмірковувати над цим з такої точки зору. Що найважливіше для Молдови у її найближчому майбутньому, так це економічна стабільність, економічний розвиток, боротьба з корупцією, і знову ж таки боротьба з домінуванням олігархів.

Сьогоднішня система у Молдові дуже схожа на систему в Україні. Той же самий тип олігархії, перемішаний з корупцією у владі та медіа

Сьогоднішня система у Молдові дуже схожа на систему в Україні. Той же самий тип олігархії, перемішаний з корупцією у владі та медіа – цей коктейль не є найкращим для жодної країни. У такий ситуації дуже легко впливати на країну і не обов’язково використовуючи війська.

– Торік, говорячи про Росію, Ви висловили думку, що якщо не зупинити цю країну, її агресію щодо найближчих сусідів, то ця агресія Росії перекинеться на всю Європу. Як виглядає ситуація зараз?

Ізоляція Росії – політична і дипломатична – триває. Ми матимемо змогу побачити це дуже чітко протягом святкувань 9 травня – параду у Москві – по тому, хто візьме участь у параді

– Гадаю, що агресія, щонайменше зараз, зупинена. Це тягнеться вже другий рік поспіль. Ізоляція Росії – політична і дипломатична – триває. Ми матимемо змогу побачити це дуже чітко протягом святкувань 9 травня Дня Перемоги – параду у Москві – по тому, хто візьме участь у цьому параді.

Це чіткі мессиджі, що світ не акцептує, не сприймає такого поводження, такого «терористичного» поводження – ховатися за військами без розпізнавальних знаків, постачати важке озброєння (про-російським сепаратистам) та відверто брехати цілому світові – це не є прийнятним. І цивілізований світ каже про це дуже голосно.

– Що, на Вашу думку, буде найкращим результатом Ризького саміту для країн «Східного партнерства»? Україна та Грузія сподіваються, що їм скасують візи, Молдова вже отримала це, але яким би мав бути політичний мессидж саміту країн «Східного партнерства»?

– Гадаю, що мессидж буде такий, що східні партнери залишаються важливими для Європи, що ми побачимо наших сусідів у Європі раніше чи пізніше, але необхідно повторювати їм, що багато речей залежать виключно від них самих – маю на увазі домашню роботу та реформи. І що це не лише квиток до членства – це квиток у краще майбутнє для вас самих.

  • Зображення 16x9

    Людмила Ваннек

    Людмила Ваннек На радіо Свобода від 1993 року, в українській редакції – від 1995 року. Закінчила Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого, працювала на сцені українських та німецьких театрів та на телебаченні. Переможниця міжнародного конкурсу поп-музики в Сараєво. Редакторка і ведуча програм «Світ у новинах», «Міжнародний щоденник», «Виклик», «Свобода сьогодні». Авторка і ведуча програми «Свобода за тиждень», яка виходила кілька років на «Радіо НВ». Авторка програми «Подкаст Свобода за тиждень із Людмилою Ваннек», яка виходить щосуботи. Цікавлюся соціальними темами та мистецтвом. Багато перекладаю з білоруської, англійської, німецької, сербської та болгарської.

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG