Доступність посилання

ТОП новини
10 грудня 2019, Київ 02:27

Військові після АТО часто не можуть звикнути, що вони вже не на війні – психолог


Український військовослужбовець у зоні АТО. Лютий 2015 року. Ілюстраційне фото

Тому що те, що допомагало їм вижити, не потрібне в мирному житті. І тому це проблема для них і проблема для їхніх родин

Проблемою психологічної реабілітації бійців АТО турбуються не тільки в Україні, але й у державах-друзях України. 27 квітня у Празі розпочав свою роботу тренінг, який організувала благочинна організація «Карітас» Чехії разом із МНС цієї країни та «Карітас» України. У рамках цього проекту навчання кризових психологів – як надавати «психо-соціальну допомогу під час травмуючих подій». Одна з учасниць семінару – кризовий психолог із Харкова Марина Кехтер – розповіла Радіо Свобода про діяльність психологів у таких ситуаціях.

Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ
Кризовий психолог із Харкова Марина Кехтер у Празі 27 квітня 2015 року
Кризовий психолог із Харкова Марина Кехтер у Празі 27 квітня 2015 року

– Коли почалися бойові дії – я і мої колеги почали працювати з бійцями. І зараз ми працюємо у наших шпиталях у Харкові, працюємо з бійцями, які повертаються з АТО, або приходять на ротацію, і ми працюємо з їхніми родинами.

– Ось ми часто чуємо, що проблема – як переконати бійців звернутися за психологічною допомогою, бо вони цього самі не хочуть. І звертаються переважно не вони самі, а їхні близькі, члени родини…

– Коли бійці потрапляють додому – вони продовжують жити так, наче вони ще на війні. Тому що те, що допомагало їм вижити, не потрібне в мирному житті. І тому це проблема для них і проблема для їхніх родин. Тому що родина відчуває, що щось не так, але не розуміє, що.

– А чи Ви зустрічалися з такими випадками, про які час від часу можна прочитати в соцмережах і почути у ЗМІ про те, що члени родини іноді навіть зіткаються з якоюсь формою насильства з боку бійців, алесоромляться повідомити про це в міліцію, тому що їхні близькі – герої, і хочеться, мовляв, зрозуміти їхню ситуацію…

Якщо суспільство делегувало цього чоловіка на війну – воно повинно створювати умови, які допоможуть йому повертатися з цієї війни не тільки фізично, але і психологічно

– Трапляється, що бувають випадки неконтрольованої агресії, і родина також у дуже проблемному становищі. Тому що «так, він є герой», але це не є проблема тільки родини, чи от тільки бійця. Це проблема усього суспільства. Тому що якщо суспільство делегувало цього чоловіка на війну – воно повинно створювати умови, які допоможуть йому повертатися з цієї війни не тільки фізично, але і психологічно. І це, мабуть, найважча і найважливіша зараз проблема і задача для усіх фахівців, для усіх, хто чекає бійців з фронту.

– Наскільки, на Вашу думку, держава здатна зараз допомагати вирішувати цю проблему з реабілітацією бійців АТО?

– Стало зрозуміло, що цю велику проблему не можна вирішити тільки силами волонтерів і держава повинна створювати крок за кроком можливості та вирішувати цю важку проблему. Держава повинна брати на себе відповідальність.

– Ви маєте на увазі моральну відповідальність, кошти?

– Кошти, умови і морально допомагати.


На цю ж тему:

14.04.2015
Ускладнення психіки докучають максимум 5 відсоткам воїнів АТО – Олег Чабан

На складність синдрому впливає, наскільки війна в уявленні ветеранів була справедливою, чи було її виграно – Аркадій Бабченко далі
11.04.2015
Військовий у мирному житті запитуватиме себе: «Чому я мав воювати за нього?» – Жерегі

«Людина, яка пройшла фронт, має завищені вимоги до справедливості» далі
  • 16x9 Image

    Людмила Ваннек

    На радіо Свобода від 1993 року, в українській редакції – від 1995 року. Закінчила Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого, працювала на сцені українських та німецьких театрів та на телебаченні. Переможець міжнародного конкурсу поп-музики в Сараєво. Редактор і ведуча програм «Світ у новинах», «Міжнародний щоденник», «Виклик», «Свобода сьогодні», «Свобода за тиждень», випусків новин. Багато працює над рекламою передач.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG