Доступність посилання

ТОП новини

Діаспора допоможе учасникам АТО з протезуванням


В Україну прибули лікарі-волонтери з Канади і Сполучених Штатів, які привезли функціональні протези та сучасні технології їх виробництва

Протезування для учасника АТО, доступне в Україні, а не за кордоном. Таку мету ставить перед собою проект підтримки протезування в Україні, профінансований діаспорою (Світовим конгресом українців).

Щойно в Україну прибули лікарі-волонтери з Канади і Сполучених Штатів, які привезли з собою функціональні протези та сучасні технології їх виробництва.

В учасників АТО, які втратили на фронті руку або ногу, з’явилась надія повернутися до повноцінного життя. В Україну прибула команда лікарів з Канади і США, які передадуть українським колегам досвід складного протезування. У навчанні візьмуть участь 10 вітчизняних протезистів та п’ятеро відібраних ампутантів з найскладнішими випадками протезування. Ці п’ятеро безплатно отримають сучасні протези включно з міоелектричними. Команда іноземних фахівців прилетіла в Україну на волонтерських засадах.

«З нами сконтактувала українська діаспора Канади. Вони розповіли нам, що в Україні зараз існує така потреба – в інформації та у допомозі з протезуванням. І вони запитали, чи можемо ми допомогти, поділитися своїми знаннями, і чи міг би я зібрати команду протезистів. Мене проект зацікавив, і я погодився взяти участь як волонтер», – каже президент Міжнародної асоціації протезування і ортопедії в США Джон Батздорф.

Ідея виникла після спілкування з ампутантами у військовому шпиталі.

«Я їх питала – чим ми можемо вам допомогти. Звичайно, основна відповідь була – нам потрібні гроші, щоб їхати протезуватися за кордон. І мова тоді пішла – добре, ви відпротезуєтеся, а далі що? Ви повернетеся додому, хто вам буде реабілітацію проводити, як ви будете проводити сервіс цих протезів і так далі? І з цього почалася моя робота з пошуку того, хто може нам допомогти. Змінити саме в Україні, щоб їм більше не доводилося їхати за кордон», – розповіла керівник проекту підтримки протезування в Україні, керівник «Євромайдан Канада» Антоніна Кумка.

За даними Мінсоцполітики, протезування сьогодні потребує понад 200 учасників АТО.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG