Доступність посилання

ТОП новини

Хроніки люстрації: міліцейський саботаж («СХЕМИ» | ВИПУСК №35)


Чому Кабмін не виконує закон про люстрацію?

Олександр Чорновалов з’ясував, що нинішній заступник міністра Авакова за часів Захарченка в МВС відповідав за переслідування майданівців. Чому Кабмін не виконує закон про люстрацію? Анастасія Іванцова у рубриці «Обличчя влади» розповідає про Ігоря Ніконова – першого заступника мера столиці Кличка, який заснував компанію, що нині будує найбільший торговельний центр «Республіка» на гроші Дмитра Фірташа. А Максим Савчук розповідає детективну історію з Мін’юсту: хто надав «індульгенцію від люстрації» першій заступниці начальника Державної фіскальної служби Києва Ганні Ігнатенко? Чи підписувала цей лист заступниця Павла Петренка Севостьянова? Про результати службової перевірки у Мін'юсті та пристрасті довкола закону «Про очищення влади».

 • Зображення 16x9

  Олександр Чорновалов

  Співпрацюю з Радіо Свобода з 2015 року. Журналіст-розслідувач телевізійної програми «Схеми. Корупція в деталях» (спільний проект Радіо Свобода та Першого суспільного). Маю економічну освіту. З 2005 по 2014 рік працював в щотижневій газеті «Комерсант-Україна», пройшов шлях від журналіста до редактора відділу. Призер і номінант багаточисленних журналістських конкурсів.

 • Зображення 16x9

  Максим Савчук

  Журналіст-розслідувач телевізійної програми проєкту розслідувань Радіо Свобода «Схеми». Автор книги «1937» про політичну та бізнесову діяльність Віктора Медведчука після Революції Гідності.

  Народився у селищі Баришівка на Київщині. Здобув освіту інженера в Національному транспортному університеті та філолога в Національному педагогічному університеті ім. М. Драгоманова. Працював у бюро журналістських розслідувань «Свідомо», у газеті «Україна молода», у програмі журналістських розслідувань «Знак оклику» на телеканалі ТВі.

  У 2015 році розслідування «Questions Raised Over Poroshenko’s Role In Valuable Kyiv Land Deal» («Таємниці землі президента Порошенка») потрапило до шорт-листу міжнародного конкурсу асоціації мовників AIB.

  Переможець конкурсу журналістських розслідувань ім. В. Сергієнка (2019 рік) із матеріалом «Зелена родина ру» (про кінобізнес Володимира Зеленського у Росії).

  У 2020 році здобув друге місце на конкурсі журналістських історій DataUp із матеріалом «Американська мрія Віктора Медведчука» (співавтори - Любомира Ремажевська та Олександр Чорновалов).

  Розслідування «Американська мрія Віктора Медведчука» перемогло на Національному конкурсі журналістських розслідувань. Оголошення переможців та нагородження відбулося під час фестивалю розслідувальної журналістики «Межигір’я Фест» в колишній резиденції експрезидента-втікача Віктора Януковича у вересні 2021 року.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG