Доступність посилання

ТОП новини

Активісти із США зібрали допомогу лікарням східної України


Автомобіль швидкої допомоги на Луганщині, 14 березня 2015 року (©Shutterstock)
Автомобіль швидкої допомоги на Луганщині, 14 березня 2015 року (©Shutterstock)

​​«Серед зібраного – ходунки, інвалідні коляски, милиці й матеріали, які знадобляться в операційних»

Контейнер із медичним обладнанням українським лікарням у зоні АТО передадуть активісти із Вашингтона та інших міст північного-сходу США. Зібрана ними гуманітарна допомога вже відправилася до порту у місті Норфолк, що у штаті Вірджинія, а наступного тижня вона почне свій морський шлях до України. Організатори акції: «Фундація Україна-США», Brother’s Brother Foundation, та окремі активісти, які об’єдналися заради доброї справи. Серед них і американські лікарі, які вирішили допомогти українським колегам та їх пацієнтам.

У середу, 29 квітня, активісти завантажували найбільший 40-футовий контейнер. До справи беруться з самого ранку. Координатор програм із надання гуманітарної допомоги «Фундації Україна-США» – Тетяна Нілі показує зібрані речі, які передадуть Україні. Це і раніше уживане американськими лікарнями обладнання, і абсолютно нове. Серед зібраного – ходунки, інвалідні коляски, милиці й матеріали, які знадобляться в операційних.

Це медичне обладнання різного призначення. Зокрема, хірургічні інструменти. Це і шовний матеріал й взагалі все, що потрібно в операційних
Тетяна Нілі

«Це буде і медичне обладнання різного призначення. Зокрема, хірургічні інструменти, які ми вже відправляли раніше, а нині висилаємо в ще більшому об’ємі. Це і шовний матеріал й взагалі все, що потрібно в операційних», – ділиться Тетяна Нілі.

Тетяна Нілі відправляє допомогу в Україну не вперше і каже, про всі надіслані речі завжди отримує детальні звіти. А інколи й дивовижні історії про порятунок бійців. Жінка пригадує й абсолютно драматичні ситуації.

«В одній із лікарень нам сказали, що шовні нитки, які ми їм привезли дуже тонкі (…) Вони порадили нам звернутися до інституту ім. Шалімова, де такий матеріал радше за все знадобиться, – починає Тетяна. – Ми зв’язались із інститутом Шалімова і вони попросили нас привезти матеріал, коли буде час, і от – у той самий день вони дзвонять нам ще раз із інституту і кажуть: «Ви зможете привезти ці нитки за півгодини? У нас боєць прямо зараз на операційному столі». Це була неділя, але ми привезли їм ті нитки. Лікарі зробили операцію. Боєць живий».

За попередніми оцінками, вартість зібраного волонтерами медичного обладнання складає сотні тисяч доларів.

За попередніми підрахунками, вартість тієї допомоги, яка є в контейнері, складає від 400 до 500 тисяч доларів
Іван Кунь

«Наш координатор гуманітрної допомоги – Тетяна Нілі пересилала в Україну посилки літаками і, мабуть, уже відправила близько 20 посилок раніше. В результаті люди вирішили підтримати нас і ми знайшли тих, хто готовий був допомогти із цим контейнером сьогодні. За попередніми підрахунками, вартість тієї допомоги, яка є в контейнері, складає від 400 до 500 тисяч доларів», – каже Іван Кунь, віце-президент Фундації «Україна-США».

З порту Норфолка контейнер відправиться до Одеси, а звідти після розмитнення обладнання має надійти до Києва, де організація «Кожен може» має розподілити гуманітарну допомогу до лікарень Артемівська, Маріуполя, Сіверодонецька й Дніпропетровська. Американський волонтер Тедіес Едкінс із Brother’s Brother Foundation зізнається: така робота – для нього за честь.

«Ми достатньо тяжко працювали. Це зайняло у нас багато часу. Пішло, напевно, місяці десь зо три чи навіть чотири, щоб все зібрати, посортувати і підготувати до відправки, але ми дуже раді, що це допоможе багатьом людям», – розповідає Тедіес Едкінс.

Наступного тижня контейнер відправиться із США до України, де за сприятливих умов він має опинитися вже на початку червня. Волонтери сподіваються, що у лікарнях допомогу побачать бодай наприкінці того ж таки місяця.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG