Доступність посилання

ТОП новини

Боротися з російською пропагандою треба західними цінностями – генерал НАТО


©Shutterstock

Війна в Україні розбудила Захід та поглибила кооперацію між Європою та Сполученими Штатами

Гібридна війна, яку веде Росія, має чотири основні компоненти. Усі вони були використані під час війни проти Грузії у 2008-му, а нині проти України. Так вважає політолог Ганс Біннендійк.

«Перша фаза – це створення нестабільності через пропаганду, підкупи тощо – увесь спектр будь-яких засобів, які викликають нестабільність – наприклад невдоволення національних меншин. Друга, це інфільтрація – «зелені чоловічки» та озброєння. Третя – це залякування, шантаж. Ми бачимо це у розгортанні військ на кордоні, ядерній небезпеці, польотах над територією. Четверта, яку ми бачили і у Грузії, і у Криму – тихе вторгнення», – заявив політолог.

За словами колишнього начальника штабу військово-повітряних сил Франції, а нині Верховного головнокомандувача об’єднаних збройних сил НАТО з питань трансформації Жан-Пола Паломероса, на пропаганду не можна відповідати пропагандою.

«Ми повинні боротися за наші цінності нашими цінностями. Це важко, але ми повинні навчитися, як відповідати на ці виклики. Ми повинні кращі працювати з нашими медіа. Ми повинні також бути відкритими», – вважає Паломерос.

«Ми не можемо відповідати пропагандою на пропаганду тому, що ми діємо за іншими принципами… Путін вкладає чималі гроші для промивки мізків людям як всередині Росії, так і за її межами. Ми не можемо діяти так само. Ми маємо запропонувати альтернативний погляд на події», – погоджується Ґабор Іклоді з Європейської служби зовнішніх справ.

Американська сенатор Джін Шагін заявила, що США та ЄС повинні спільно боротися проти будь-яких спроб Росії розколоти союзників, тим паче в питанні України.

«США та ЄС повинні оборонятися, щоб захистити західні цінності та демократію. Так само як і під час Холодної війни, ми повинні розробити нову, 21 століття, кампанію для того, щоб протидіяти російській пропаганді», – заявила сенатор.

Сенатор додала, війна в Україні розбудила Захід та поглибила кооперацію між Європою та Сполученими Штатами, що дозволить успішно протистояти російській агресії.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG